01:44 24 سپتمبر 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
00
ما را در دنبال کنید

زخارووا در مورد پروسه ثبت واکسین "اسپوتنیک وی" در اروپا توضیحات داد.

به گزارش اسپوتنیک، مارییا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه اظهار داشت: "ما توجه خود را به استدلال عمومی تعدادی از نمایندگان کمیسیون اروپا، از جمله کمیساریای اروپا در بازار داخلی ، تیری برتون ، جلب کردیم که نیازی به خرید متمرکز واکسین روسی Sputnik V توسط اتحادیه اروپا نیست".

وی این رویکرد را سیاسی دید.

زخارووا افزود: "من امیدوارم که چنین نگرشی نسبت به Sputnik V از سوی کمیسیون اروپا (و در واقع ، نگرش نسبت به شهروندان اروپا و حل مشکل سیاره ما) به سرعت بررسی درخواست تأثیر نگذارد.

کمیته اروپا در بازار داخلی، تیری برتون در کانال تلویزیونی TF1 گفت که اروپا به واکسین روسی Sputnik V علیه ویروس کرونا احتیاج نخواهد داشت. به گفته کمیسار اروپا، اولویت با واکسین ها است که در قلمرو اروپا تأیید و تولید می شوند.

وی خاطرنشان کرد که از مارچ تا جون ، از 300 میلیون تا 350 میلیون دوز واکسین از COVID-19 به کشورهای اروپایی تحویل می شود

پیشتر نماینده کمیسیون اروپا یادآوری کرده بود که فعلاً مذاکرات در ارتباط با واکسین روسی ضد کرونای " اسپوتنیک وی" به منظور خرید برای کشورهای اتحادیه اروپا در جریان نیست. وی همچنین افزود که کشورهای اتحادیه اروپا به طور مشترک با کمیسیون اروپا در هر لحظه در صورت لزوم می توانند تصمیم مشترک برای توسعه بستر واکسین اتحادیه اتخاذ نمایند.

واکسین «اسپوتنیک وی» ساخت مؤسسه میکروبیولوژی و اپیدیمیلوژی گامالیا نخستین واکسین ثبت‌شده در جهان است. حالا از این واکسین به طور گسترده نتنها در روسیه، بلکه در ده‌ها کشور دیگر نیز استفاده می‌شود.