05:45 14 اپریل 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
0 0
ما را در دنبال کنید

نلو موزومچی رئیس حوزه سیسیل ایتالیا، پس از اعلام نتیجه گیری توافق نامه در منطقه کامپانیا، آمادگی خود را برای خرید واکسین "اسپوتنیک وی" روسیه اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه لا وریتا می نویسد که رئیس منطقه ایتالیا طی مصاحبه ای گفته است: "من از طفولیت ضد کمونیست ها هستم، اما اگر روسیه واکسینی تولید می کند که ایمن سازی را تضمین می نماید، چرا نه؟ حق واکسین برابر با حق زندگی و ایمنی است".

همزمان موزومچی تأکید کرد که خرید ادویه روسی باید در صورت مجوز آژانس Aifa ادویه ایتالیا صورت گیرد.

رئیس جمهور سیسیل گفت: " تاکنون، ما دستورالعمل ها را دنبال کرده و با دولت همکاری کرده ایم، اما چند روز دیگر دوزهای ما تمام می شود. اگر واکسین وعده داده شده نرسند، برای ما چشم دوختن به طرف دیگر دشوار نخواهد بود".

لوکا دزایا رئیس جمهور ونتو نیز روز قبل بیانیه مشابهی را بیان کرد. سرویس مطبوعاتی به نقل از وی گفت: "هرگاه که Sputnik V مجاز باشد، ما آن را خریداری خواهیم کرد."

دزایا افزود: "من نمی فهمم که چرا، وقتی ما افراد را در مورد تماس خود با تولیدکنندگان Sputnik V مطلع کردیم، به ما گفتند که با افراد غیرتمند کار داریم."

روز جمعه، مقامات منطقه جنوب کامپانیا اعلام کردند که برای خرید واکسین Sputnik V به توافق رسیده اند. توافق نامه با صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه، همانطور که مشخص شده است، در انتظار تصویب واکسین روسیه توسط تنظیم کننده های طبی در اروپا و ایتالیا "مسدود" است. رئیس کمپینی، وینچنزو د لوکا، تصمیم خود را به عنوان "وضعیت نظامی" توضیح داد. از دولت و آیفا خواست تا در اسرع وقت از "Sputnik V" استفاده کنند.

ابتکار همسایگان جنوبی مورد انتقاد شدید رئیس جمهور منطقه امیلیا-رومانیا استفانو بوناچینی قرار گرفت، وی گفت كه مناطق ایتالیا نمی توانند واكسین را بدون اجازه تنظیم كننده‌گان بخرند.