22:37 21 اپریل 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
0 0
ما را در دنبال کنید

آژانس داوریی اروپا می‌گودید که هیچ دلیلی برای امتناع از واکسین ضدکرونا ساخت شرکت بریتانیایی-سویدنی آسترازنکا وجود ندارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پولیتیکو، این سازمان می‌گوید که هیچ مدرکی برای حمایت از محدودیت استفاده از واکسین آسترازنکا برای هر جمعیتی وجود ندارد.

«امر کوک»، مدیر اجرایی آژانس دارویی اروپا اظهار داشت که متخصصان قادر به شناسایی عوامل خطرناک مشخص برای این دارو بر اساس سن، جنس یا سابقه طبی واکسیناسیون نیستند.

 وی افزود: نتیجه گیری‌های بیشتر پس از جلسه کمیته ایمنی آژانس در تاریخ 6 تا 9 اپریل انجام خواهد شد.

پیش از این، در آلمان تزریق واکسین آسترازنکا به افراد زیر 60 سال متوقف شده و دلیل آن هم بروز مواردی از لخته خونی پس از تطبیق این واکسین عنوان شده است. قبلاً نیز تطبیق این واکسین موقتاً به تعلیق درآمده بود و در اواسط مارچ ازسرگرفته شد.

در هفته‌های گذشته، پس از انتشار گزارش هایی در مورد بروز مواردی از خونریزی داخلی پس از تزریق واکسین آسترازنکا، کشورهای اروپایی برای چند روز آسترازنکا را از برنامه واکسیناسیون عمومی خود خارج کردند. پس از آنکه آژانس دارویی اروپا مجددا تایید کرد که واکسین آسترازنکا بی‌خطر است، تزریق آن از سر گرفته شد.

دیگر کشورهای اروپایی هنوز واکنشی به تصمیم دولت آلمان نشان نداده‌اند. این دولت‌ها نیز ممکن است تحت فشار افکار عمومی از برنامه تزریق آسترازنکا عقب‌نشینی کنند.