12:46 04 اگست 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
20
ما را در دنبال کنید

ساکنان ایتالیا برای دریافت واکسن روسی اسپوتنیک وی "Sputnik V" علیه ویروس کرونا دسته جمعی با موتر عازم کشور کوچک سن مارینو واقع در خاک این کشورشده اند.

به گزارش اسپوتنیک،  به نقل از New York Times مقامات در ایتالیا می گویند صدها شهروند این کشور تلاش دارند برای دریافت واکسن روسی ضد کرونا در شهر کوچک سن مارینو، از قبل ثبت نام کنند. برخی حتی می آیند و بدون ثبت نام سعی به تزریق واکسن می‌کنند.

گفته می‌شود اسپوتنیک وی، تنها واکسنی است که در حال حاضر در سن مارینو موجود است.

جمهوری سن مارینوکشورکوچکی است در جنوب اروپا که در شبه‌جزیره ایتالیا و در بخش شرقی کوه‌های آپنین واقع شده‌است. پایتخت آن شهر سان مارینو است.

خاطرنشان می شود که 26 درصد از ساکنان سن مارینو حداقل یک دوز واکسیناسیون دریافت کرده اند که این رقم دو برابر متوسط ​​اروپا را نشان می‌دهد.

سن مارینو، یکی از بالاترین میزان مرگ و میر را داشت. این کشور برای کمک در مبارزه با ویروس کرونا به روسیه مراجعه نموده بود.

اولین دوزهای واکسن روسی در 23 فبروری به سن مارینو تحویل داده شد. در تاریخ 26 فبروری ، واکسیناسیون گسترده با استفاده از این دارو آغاز شد.

دولت کوچک سن مارینو که جمعیت آن 35 هزار نفر است ، از هر طرف توسط ایتالیا احاطه شده است، جایی که 4 در صد  از جمعیت قبلاً با اولین دوز واکسن واکسینه شده اند. طبق توافق با رم ، سن مارینو از طریق سیستم خرید اتحادیه اروپا برای هر 1700 دوز ورودی به ایتالیا بایستی یک دوز دریافت می کرد که نکرد و این کشور کوچک مجبور شد برای کمک به فدراسیون روسیه مراجعه کند.

  واکسن اسپوتنیک وی در ماه آگست سال 2020 در روسیه تایید شد و صندوق سرمایه گذاریهای مستقیم روسیه دست اندر کار تامین مالی طرح تولید این واکسن، آن را با موسسه ویروس شناسی گامالیا وابسته به وزارت بهداشت روسیه تولید کرده است.

صندوق سرمایه گذاریهای مستقیم روسیه از ماه اکتر سال 2020 با کشورهای مختلف برای عرضه و بویژه تولید مشترک واکسن اسپوتنیک وی مذاکره می کند و محموله هایی از این واکسن به چندین کشور نیز ارسال شده است.