15:24 27 اکتوبر 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
0 0
ما را در دنبال کنید

دانشمندان بعد از یک سلسله تحقیقات به این نتیجه رسیدند که COVID-19 تا یک مدت قادر است روی اجسام بی جان زنده بماند.

به گزارش اسپوتنیک، متخصصین مرکز کنترل و پیشگیری امراض ایالات متحده CDC) ) تأکید کردند که هنوز اطلاعات موثقی وجود ندارد که ویروس کرونا از طریق سطوح اشیا از فردی به فرد دیگر منتقل شو ، اما معلوم شده است که عفونت می تواند در اشیا بی جان برای یک مدت زمان طولانی و خطرناک برای موجودات زنده باقی می ماند.

از آنجا که اطلاعات زیادی در مورد COVID-19 جمع آوری نشده است، دانشمندان 22 مطالعه در مورد ویروس های مختلف انسانی و حیوانی از جمله SARS و سندرم تنفسی خاورمیانه را تجزیه و تحلیل کردند. در نتیجه، مشخص شد که ویروس کرونا می تواند در اقلیم هوا داخل خانه به مدت 9 روز بر روی سطوح باقی بماند و آنها را عفونی کند. به طور متوسط​​، این نوع عفونت برای انسان خطرناک اس ، طول عمر اجسام 5-4 روز است و انواع خاصی از امراض که فقط حیوانات را تحت تأثیر قرار می دهند می توانند تا 28 روز در اجسام بی جان زندگی کنند.

دانشمندان در کار خود، که در مجله بیمارستان عفونت منتشر شده است، اشاره کردند که دمای پایین محیط داخلی همراه با رطوبت بالا، عمر و فعالیت ویروس را بیشتر می کند. برای مقابله مؤثر با COVID-19، توصیه می شود سطوحی که فرد مریض می تواند با آنها در تماس با محلولهای مختلفی که از هایپوکلریت سدیم ، پراکسید هایدروجن یا اتانول تهیه شده است ، کاملا ضد عفونی شود.