خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
10
ما را در دنبال کنید

بنیانگذار مایکروسافت ابراز امیدواری نموده است که وضعیت جهان تا پایان 2022 به طور کامل به حال عادی باز می‌ گردد.

به گزارش اسپوتنیک،  بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت در گفتگو با شبکه Sky News با تاکید بر اهمیت زیاد توزیع بیشتر واکسن های کرونا در جهان به ویژه کشورهای در حال توسعه، ابراز امیدواری کرد که وضعیت جهان تا پایان 2022 به طور کامل به حال عادی بازگردد.

وی گفت، انتظار دارد با تسریع توزیع فزاینده واکسن در سراسر جهان، نرخ ابتلا به COVID-19 تا پایان سال آینده به مقدار بسیار اندکی کاهش یابد.

بنیانگذار مایکروسافت افزود: ایالات متحده و دیگر کشورهای توسعه یافته در سه یا چهار ماه آینده واکسن اضافه بر نیاز خواهند داشت که می توانند در اختیار کشورهای در حال رشد قرار دهند.  ایالات متحده، انگلیس و کشورهای دیگر در طول یک سال، خواهند توانست اطمینان دهند که واکسن ها به سوی کشورهای در حال رشد سرازیر شود.

به گفته گیتس؛ خبرهای خوب موثر واقع شدن این واکسن ها با وجود برخی اثرات جانبی زیانبار کنونی و اطمینان از برطرف شدن و به بسیار اندک رساندن آنها، به معنای توانایی ما برای قرار دادن این واکسن ها در اختیار ملت های دیگر خواهد بود.

 با توجه به این واقعیت ناعادلانه که افراد 30 ساله در انگلیس و آمریکا واکسینه می شوند، اما هنوز همه 60 ساله ها در برزیل یا آفریقای جنوبی واکسن دریافت نکرده اند، واکسن ظرف سه یا چهار ماه دیگر در اختیار همه کشورهایی قرار داده خواهد شد که دچار همه گیری بسیار شدید شده اند.

او همچنین با بسیار مهم دانستن بودجه کمک های خارجی انگلیس در رساندن واکسن به کشورهای در حال توسعه، خواستار ازسرگیری فوری این کمک شد.