خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
31
ما را در دنبال کنید

کمیسیون اتحادیه اروپا پیشنهاد کرده است که به کسانی‌ اجازه ورود داده شود که دو هفته قبل از سفر به این اتحادیه، به طور کامل واکسین ضد کرونا تائید شده این اتحادیه را دریافت کرده باشند.

 به گزارش اسپوتنیک، توجه به موفقیت واکسیناسیون و وضعیت کووید-19 در کشورهای دیگر، طبق پیشنهادی که روز دوشنبه توسط کمیسیون اروپا صادر شد، این کمیسیون پیشنهاد می‌کند محدودیت های ورود به اتحادیه اروپا کاهش یابد.

در این سند آمده است: "امروز، كمیسیون از كشورهای عضو دعوت می‌كند تا با در نظر گرفتن پیشرفت واكسیناسیون و بهبود اوضاع همه‌گیری در جهان، از محدودیت های فعلی در سفرهای غیر اجباری به اتحادیه اروپا دهند"

گزارش شده است که کمیسیون اروپا پیشنهاد می کند نه تنها از کشورهایی که وضعیت اپیدمیولوژیک خوبی دارند، بلکه به همه افرادی که حداقل دو هفته قبل از سفر واکسینه شده اند اجازه ورود به خاک اروپا را بدهد. در همان زمان، تصریح شده است که واکسین باید یکی از مواردی باشد که توسط تنظیم کننده اروپا تأیید شده است.

در پیشنهاد کمیسیون اروپا آمده است: "کشورهای عضو همچنین می توانند با استفاده از واکسین های ذکر شده توسط سازمان بهداشت جهانی اجازه استفاده اضطراری را بدهند."

قابل ذکر است که واکسین روسی "اسپوتنیک وی" از 4 مارچ تحت بررسی تدریجی سازمان دارویی اروپا قرار دارد که به منظور تأیید واکسین برای استفاده در بازار اروپا انجام می شود. در اوایل سازمان دارویی اروپا ابراز امیدواری کرد که ارزیابی "اسپوتنیک وی" در زمان سریع انجام شود، اما هیچ تاریخی برای تایید واکسین وجود ندارد. طبق گزارش رسانه ها، تایید واکسین روسی اگر مشکلی نداشته باشد در ماه مه پیش بینی شود.