17:01 13 جون 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
10
ما را در دنبال کنید

یک شرکت هندی قرارداد تولید واکسن اسپوتنیک وی را امضا کرد.

به گزارش اسپوتنیک، شرکت دارسازی Shilpa Medicare هند، توافق نامه ای را با شرکت Dr. Reddy's Laboratories Ltd در خصوص تولید واکسن روسی اسپوتنیک وی علیه کووید 19، امضا کردند. قرار است که سالانه 50 میلیون دوز، واکسن دو ترکیبی تولید شود.

آزمایشگاه های Dr. Reddy's که مجوز واردات و استفاده اضطراری از واکسن اسپوتنیک وی V را از مقامات هند دریافت کرده است، دو محموله واکسن روسی را دریافت  واستفاده از آن را هفته گذشته آغاز کرده است.

همزمان دکتر "وینود پاول" رئیس گروه مشاوره نخست وزیر در هند در بیانیه‌ای در مورد واکسیناسیون علیه کرونا خاطر نشان کرد که از هفته آینده در این کشور واکسیناسیون علیه کووید 19 با واکسن "اسپوتنیک وی" آغاز می شود.

به گفته وی، دولت هند قصد دارد تولید واکسن "اسپوتنیک وی" را از ماه جولای (حدود دو ماه دیگر) در کشور خود آغاز کند.

وینود پاول گفت: قرار است 156 میلیون دز از این واکسن تولید شود.

گفتنی است که واکسن روسی "اسپوتنیک وی" تاکنون از سوی 65 کشور جهان با بیش از 3.2 میلیارد جمعیت مورد تایید قرار گرفته است. همچنین این واکسن به لحاظ شمار تاییدها از سوی نهادهای تنظیم کننده دارویی کشورها، جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است. این واکسن توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا ساخته شده است و از بسیاری از کشورهای جهان درخواست خرید دریافت کرده است.