16:01 13 جون 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
0 0
ما را در دنبال کنید

تیمی از محققان دانشگاه سائوپائولو در برزیل گونه جدیدی از ویروس کرونا ویروس SARS-CoV-2را کشف کردند که گفته می‌شود به سرعت در حال گسترش است.

 به گزارش اسپوتنیک، معاون رئیس انجمن ویروس شناسی برزیل نوشت: نمونه P4 ویروس کرونا با منبع ناشناخته برای اولین بار در شهر موکوکا از توابع شهر سائوپائولو کشف شد و پس از آن به طور گسترده ای در پورتو فرارا گسترش یافت.

وی افزود: هنوز نتوانسته ایم تشخیص دهیم که آیا این گونه جدید عفونی تر از نمونه عادی ویروس است یا خیر.

گفتنی است شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در برخی کشورهای آمریکای لاتین از جمله برزیل، مکزیک، آرژانتین، کلمبیا، پرو و شیلی همچنان رو به افزایش است.

وزارت بهداشت برزیل اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس کرونا با مرگ 2173 بیمار دیگر طی 24 ساعت گذشته به 452 هزار و 31 نفر رسیده است.

آمار مبتلایان نیز با شناسایی 73 هزار و 453 مورد جدید طی این مدت به 16 میلیون و 194 هزار و 209 نفر افزایش یافت.

شمار بهبودیافتگان در برزیل که پس از آمریکا دومین کشور جهان از نظر آمار موارد مرگ و میر ناشی از کرونا به شمار می‌رود، 14 میلیون و 648 هزار و 332 نفر اعلام شد.

براساس جدیدترین آمار تارنمای ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر» تاکنون 150 میلیون و 53 هزار و 930 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در جهان بهبود یافته‌‌اند.

سه کشور دارای بیشترین تعداد بیماران کرونایی در جهان، در عین حال، بیشترین آمار بهبودیافتگان از این بیماری را نیز به خود اختصاص داده‌اند