19:44 27 سپتمبر 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
0 0
ما را در دنبال کنید

سویه جدیدی از ویروس کرونا در ویتنام کشف شده است که سرعت انتقال بسیار بالاتری نسبت به سویه هندی و انگلیسی دارد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از ویتنام اکسپرس وزیر بهداشت ویتنام، از کشف گونه جدیدی از ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

او گفت: ویتنام نوع جدیدی از ویروس کرونا را کشف کرده است که ترکیبی از انواع ویروس کروناست که برای اولین بار در هند و انگلیس شناسایی شده و به سرعت از طریق هوا گسترش می‌یابد.

روزنامه به نقل از وزیر بهداشت ویتنام نوشت: سویه هیبریدی جدید می‌تواند خیلی سریع در هوا پخش شود و وزارت بهداشت ویتنام این سویه جدید را بر روی نقشه ژنی جهان اعلام خواهد کرد. به گفته وزیر بهداشت ویتنام، پس از تعیین توالی ژن بر روی بیماران جدید، ما نوع جدیدی را کشف کرده ایم که ترکیبی از ویروس هند و انگلیس است. به طور خاص، این سویه جدید یک ویروس نوع هندی با جهش‌هایی سویه انگلیسی است.

وزیر افزود: آزمایش سویه جدید، که قدرت انتقال بالاتری از انواع شناخته شده قبلی دارد، نشان می‌دهد که ویروس خیلی سریع خود را تکثیر می‌کند این همان علتی است که چرا بسیاری از سویه‌های جدید در یک دوره کوتاه در مکان‌های مختلف مشاهده می‌شوند.

دو سویه جهش یافته که برای نخستین بار در انگلیس و هند شناسایی شده اند در حال حاضر متداول‌ترین نوع در میان موارد جدید ابتلا به کرونا در ویتنام هستند. ویتنام اکنون در حال مبارزه با شیوع انواع ویروس کروناست که با سرعت بیشتری گسترش می‌یابند.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت ویتنام، تعداد افراد مبتلا به کرونا در این کشور به 6 هزار و 657 مورد رسیده است.