00:47 23 اکتوبر 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
0 0
ما را در دنبال کنید

پیش از این سرویس‌های اطلاعاتی غربی از جمله بریتانیا، این نسخه را بعید می‌دانستند، اما در این ارزیابی‌ها در حال حاضر تجدید نظر شده است.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه تایمز، گزارش داده است که اطلاعات انگلیس منشا ویروس کرونا (SARS-CoV-2) را در آزمایشگاه ممکن می‌داند.
پیش از این، آنگوس دالگلیش، دانشمند انگلیسی و بیرگر سورنسن، ویروس شناسی از ناروی، گفته بودند که دانشمندان چینی SARS-Cov-2 را در آزمایشگاه ووهان تولید کرده‌اند.


آنها ادعا کرده اند که ووهان سعی کرده است قابلیت انتقال بیشتری به ویروس طبیعی بدهد تا به سرعت در سلولهای انسانی تکثیر شود؛ این امر برای درک بهتر تأثیر بالقوه ویروس کرونا در انسان ضروری بوده است.
دالگلیش و سورنسن، معتقدند كه دانشمندان چینی "اساس" ویروس كرونا را از خفاش‌های غاری گرفته و سپس به طور كلی "سنبله" جدیدی به آن متصل كرده و آن را به SARS-Cov-2 عفونی و كشنده تبدیل كرده‌اند.
اما رئیس سابق روسپوتربنادزور، در واکنش به گفته‌های آنها اظهار داشته که هیچ یک از نسخه های منشا ویروس کرونا هنوز قابل اثبات نیست، زیرا کنوانسیون سلاح های بیولوژیکی و سمی کارساز نیست.
پیش از این، تلگراف با استناد به یک منبع رسمی عالی رتبه گزارش داده است که سرویس های ویژه انگلیس در تحقیق درباره نسخه آزمایشگاهی منشا ویروس کرونا با ایالات متحده همکاری می کنند.
پکن بارها گفته است که این اطلاعات را در مورد سارس-2 پنهان نمیکند و احتمال ویروس در آزمایشگاه را رد کرده است.