01:21 14 جون 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
0 0
ما را در دنبال کنید

مقامات بهداشت چین از ثبت نخستین مورد سرایت نوع جدید آنفلوانزای مرغی به انسان خبر می‌دهند.

به گزارش اسپوتنیک،  کمیسیون بهداشت ملی چین روز سه‌شنبه (1جون) اعلام کرد یک مرد 41 ساله در ولایت جیانگ‌سو در شرق چین را به عنوان اولین مورد انسانی ابتلا به آنفلوانزای مرغی H10N3 ثبت کرده است.

بنا به گزارش این نهاد، این مرد که ساکن شهر ژن‌جیانگ بوده است. در تاریخ 23 آپریل بیماری او آغاز شد و روز 28 آپریل پس از تب و بروز علائم دیگر در بیمارستان بستری شده است.

کمیسیون بهداشت ملی چین گفته است ابتلای این فرد به آنفلوانزای مرغی H10N3 در 28 مه تشخیص داده شده، با این حال درباره جزئیات و چگونگی آلوده شدن این فرد توضیحاتی ارائه نکرده است.

گفته شده است که فرد مبتلا پس از چند روز از بیمارستان ترخیص شده و پزشکان موردی از تماس وی با دیگران را مشاهده نکرده‌اند.

کمیسیون بهداشت ملی چین گفته است نوع H10N3 یک نوع ویروس آنفلوانزای پرندگان است که برای اولین بار در مرغداری دیده شده اما شدت تهاجمی کمتری دارد و خطر شیوع و گسترش آن در مقیاس بالا ضعیف است.

انواع مختلفی از آنفلوانزای مرغی در چین وجود دارد که برخی افراد را، به خصوص کسانی که با مرغ‌ها سر و کار دارند، به طور پراکنده آلوده می‌کند.

از زمان شیوع آنفلوانزای مرغی نوع H7N9 در سال‌های 2016 و 2017 که حدود 300 نفر را مبتلا کرد، تا کنون تعداد قابل توجهی از مبتلایان به آنفلوانزای مرغی ثبت نشده است.

چین می‌گوید مورد دیگری از ابتلا به آنفلوانزای مرغی نوع H10N3 در کشورهای دیگر گزارش نشده است.