10:39 20 جون 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت صحت عامه افغانستان با هشدار درباره موج تازه کرونا اعلام کرد که بیشترین میزان ابتلا و تلفات به این ویروس از آغاز همه‌گیری کرونا در کشور به ثبت رسیده است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در شبانه‌روز گذشته 33 بیمار کرونایی در کشور جان باخته‌اند.  این بلندترین رقم میزان فوتی ناشی از کرونا در کشور از زمان شیوع این ویروس است.

به این ترتیب شمار قربانیان ویروس کرونا در کشور به سه هزار و هفت تن رسیده است.

طبق اعلام وزارت صحت عامه، یک هزار و 45 بیمار جدید نیز در شبانه‌روز گذشته از آزمایش سه هزار و 614 نمونه مشکوک به کرونا، شناسایی شده‌اند.

در شبانه‌روز گذشته 112 بیمار کرونایی صحت‌یاب شده‌اند.

روز گذشته 30 بیمار کرونایی در کشور جان باخته‌ و یک هزار و 545 بیمار جدید شناسایی شده‌ بودند. این رقم بلندترین میزان ابتلا به ویروس کرونا از زمان شیوع این بیماری در کشور بوده است.

اما ثبت مرگ 33 بیمار کرونایی در شبانه‌روز گذشته بلندترین رقم مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در کشور است.

با این حال کارشناسان بر این باورند که به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم برای شناسایی و ردگیری دقیق مبتلایان و جان باختگان مبتلا به این ویروس در افغانستان، آمارهای واقعی احتمالاً بسیار بیشتر از میزان اعلام شده است.

وزارت صحت عامه افغانستان همچنان هشدار می‌دهد که اگر مردم به هشدارها و توصیه‌های بهداشتی توجه نکنند، بیماران و قربانیان موج سوم کرونا افزایش چشمگیری خواهد داشت و افغانستان را با یک بحران غیرمنتظره روبرو می‌کند.