12:45 20 جون 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
0 0
ما را در دنبال کنید

سفارت ترکیه در کابل اعلام کرده است، که سر از امروز (سه‌شنبه، ۱۱ جوزا) افرادی که از افغانستان به ترکیه سفر می کنند، باید نتیجه ای منفی آزمایش کرونا با خود داشته باشند. 

به گزارش اسپوتینک، سفارت ترکیه در کابل با نشر اعلامیه ای امروز (سه‌شنبه، ۱۱ جوزا) نوشت: افرادی که از افغانستان، نیپال، بنگلادیش، هند، پاکستان، سریلانکا، افریقای جنوبی و برازیل به ترکیه سفر می‌کنند، باید نتیجه ا‌ی منفی آزمایش PCR کووید-۱۹ را با خود داشته باشند.

در اعلامیه‌ی این سفارت آمده است، که نتیجه‌ی منفی آزمایش PCR کووید-۱۹ باید دست‌کم ۷۲ ساعت پیش از مسافرت گرفته شده باشد. به نقل از اعلامیه، این محدودیت برای کسانی که دست‌کم ۱۴ روز اخیر را در یکی از کشورهای یادشده بسر برده باشند، نیز قابل تطبیق است.

سفارت ترکیه در کابل در ادامه گفته است، که از مسافران پس از ۱۴ روز قرنطین، دوباره آزمایش کرونا گرفته می‌شود و در صورتی که نتیجه ای آزمایش منفی نباشد، اجازه‌ی بیرون رفتن را نخواهند داشت.

​این سفارت تأکید کرده است، که قرنطین مسافران دچار شده به کووید-۱۹ تا زمانی ادامه خواهد داشت، که نتیجه‌ی آزمایش PCR کرونای‌شان منفی شود.

اخیرا پاکستان نیز به‌روی پروازهای خارجی افغانستان تا ۸۰ درصد محدودیت وضع کرده است.

 

یادآوری می کنیم، که برپایه آمار رسمی وزارت صحت عامه افغانستان، تا کنون بیش از ۷۴ هزار نفر در افغانستان به ویروس کرونا دچار شده‌اند، که از این میان، بیش از سه‌هزار نفر جان داده و نزدیک به ۵۸ هزار نفر دیگر بهبود یافته‌اند.