17:54 22 جون 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
0 0
ما را در دنبال کنید

در ایالت پنجاب سیم کارت افرادی که از واکسیناسیون در برابر کرونا خودداری کنند، بسته می شوند. 

به گزارش اسپوتنیک به نقل از کسپرس تریبون، مسئولان ایالت پنجاب که یکی از پرجمعیت ترین ایالت های پاکستان است، تصمیم گرفته اند، که سیم کارت افرادی را که از واکسیناسیون در برابر کووید-19 خودداری کنند، بسته کنند. 

این تصمیم در نشستی به ریاست یاسمین رشید وزیر بهداشت این ایالت گرفته شده است. 

رشید گفت :"در این نشست تصمیم گرفته شد، که به مرکز فرماندهی و عملیات ملی پیشنهاد شود، که سیم کارت های افرادی را که پس از مدتی مشخص واکسینه نشده اند، بسته کند".
وی همچنین افزود، كه دولت ایالتی از همه ای منابع برای جلوگیری از شیوع ویروس كرونا استفاده خواهد كرد و اقدامات دیگری را در اختیار مقامات كشور قرار خواهد داد تا مردم را وادار به واكسین كردن در اسرع وقت كند، به ویژه پیشنهاد ممنوعیت ورود افراد غیر واکسینه شده در پارک ها و رستوران ها، و در مراحل بعدی - از مراکز خرید داده خواهد شد. 
وی گفت: "دولت نمی تواند به افرادی كه نمی خواهند واكسین بزنند اجازه دهد زندگی افرادی را كه از پیش واكسین شده اند به خطر بیندازد. افرادی، كه واكسین دریافت كرده اند حق بازگشت به زندگی عادی خود را دارند".
رشید خاطرنشان کرد، که به دلیل انطباق با مقررات و واکسیناسیون های گسترده در این ایالت، تعداد موارد COVID-19 به طور قابل توجهی کاهش یافته است.
بر پایه آخرین داده های وزارت بهداشت پاکستان، ویروس کرونا در 938 هزار نفر شناسایی شده است، بیش از 873 هزار نفر بهبود یافته اند، بیش از 21 هزار نفر جان باخته اند.