00:14 19 اکتوبر 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
10
ما را در دنبال کنید

مدیر مركز تحقیقات اپیدمیولوژی و میكروبیولوژی گامالیای روسیه گفت: واكسین Sputnik V از همه گونه های ویروس کرونا محافظت می كند.

گانزبورگ مدیر مركز تحقیقات اپیدمیولوژی و میكروبیولوژی گامالیای در برنامه اخبار هفته کانال تلویزیونی "روسیه -1" گفت: "آنتی بادی های که در نتیجه استفاده از Sputnik V به دست می آیند، در برابر تمام سویه های شناخته شده فعلی، از بریتانیا گرفته تا سویهDelta ، سویه هند محافظت می کنند".

یازدهم ماه اگست ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه از ثبت اولین واکسین کرونای جهان در روسیه خبر داد. این واکسین که «اسپوتنیک وی» نام گذاری شده است، توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی «گامالی» با حمایت صندوق سرمایه‌گذاری های مستقیم روسیه تولید شده است. «اسپوتنیک وی» تاکنون از سوی بیش از 60 کشور جهان مورد تایید قرار گرفته است و به لحاظ شمار تاییدها از سوی نهادهای تنظیم کننده دارویی کشورها جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است. پیشتر صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه و مرکز گامالی اعلام کردند، بر اساس بررسی داده های بدست آمده از وضعیت حدود 4 میلیون شهروند روس واکسین شده با واکسین «اسپوتنیک وی»، اثربخشی این واکسن معادل 97.6 درصد می باشد.