22:43 05 اگست 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
0 0
ما را در دنبال کنید

وزارت صحت عامه افغانستان از شناسایی ۱۵۳۲ بیمار کرونایی در یک شبانه روز گذشته در این کشور خبر داد. 

به گزارش اسپوتنیک، وزارت صحت عامه افغانستان امروز با نشر داده های نوشته است، که از میان ۴۵۴۰ نمونه که در ۲۴ ساعت گذشته آزمایش شده است، ۱۵۳۲ بیمار کرونایی شناسایی شده است. 

این بیماران کرونایی تازه در ولایت‌ های کابل (۱۹۳)، هرات (۵)، کندهار (۵۴)، بلخ (۵۱)،  ننگرهار (۱۵۶)، تخار (۸۹)، بغلان (۲۶)، کندز (۱۲)، فاریاب (۲۹)، وردک (۶۴)، پروان (۹۶)، هلمند (۲۶)، پکتیا (۲۳)، نیمروز (۵۱)، بدخشان (۶۸)، کاپیسا (۷۸)، بامیان (۱۸۲)، لوگر، (۱۲)، لغمان(۸۷)، پنجشیر (۴۱)، زابل (۳۵)، غور (۶۴)، فراه (۴۲)، خوست (۱۳)، پکتیکا (۲۲) و جوزجان (۱۳) شناسایی شده اند.

بر پایه داده های این وزارت، تاکنون شمار مجموعی بیماران کرونایی در افغانستان به ۱۱۳ هزار و ۱۲۶ تن رسیده است.

بر بنیاد داده های این وزارت، در این مدت ۷۱ بیمار کرونایی جان باخته‌ و شمار کل جان باختگان بیماران کرونایی در این کشور به  ۴ هزار و ۵۹۴ نفر رسیده است. 

این وزارت همچنان افزوده است، که در جریان یک شبانه روز گذشته ۳۸۴ بیمار درمان و شمار کل درمان شدگان از آغاز گسترش ویروس کرونا تاکنون در این کشور به  ۶۷ هزار و ۱۸۳ نفر رسیده است. 

یادآوری می کنیم، که بیش از یک ماه می شود که وزارت صحت عامه افغانستان به خاطر جلوگیری بیشتر ویروس کرونا در افغانستان، دانشگاه ها و مکتب ها را تعطیل کرده است.