07:26 06 اگست 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
0 0
ما را در دنبال کنید

نماینده سازمان جهانی صحت در روسیه در مورد این که آیا امکان انتقال گونه جدید هندی ویروس کرونا موسوم به «دلتا پلاس» در فضای باز وجود دارد، توضیح داد.

به گزارش اسپوتنیک، «ملیتا ووینوویچ» نماینده سازمان جهانی صحت (WHO) در روسیه روز (شنبه، 26 جون) گفت برای آلوده شدن به گونه هندی کرونا «دلتاپلاس»، تنها کافی است که از کنار فرد مبتلا بدون ماسک عبور کنید.

وی گفت: در واقع، باید بگویم که در (روسیه) نیز گونه «دلتاپلاس» مشاهده شده است. این گونه نیز نگران کننده است، زیرا داده‌های اولیه‌ای که از هند دریافت می‌کنیم نشان می‌دهد که تنها کافی است در کنار یک فرد بدون ماسک راه بروید تا بیمار شوید.

به گفته وی، جهش گونه «دلتاپلاس» با سایر گونه‌های کرونا فرق دارد. بنابراین، با انتقال مقدار کمتری این گونه، فرد می‌تواند آلوده شود.

نماینده سازمان جهانی صحت در روسیه اضافه کرد که قبل از این گونه (دلتاپلاس) برای آلوده شدن یک فرد به کرونا، تقریباً به نیم ساعت تماس حضوری با فرد مبتلا نیاز بود.

ووینوویچ تصریح کرد: ویروس در حال تغییر است و آن (ویروس) موذی‌تر، هوشمندتر، سازگارتر و مایل به آلوده کردن هرچه بیشتر افراد می‌شود.

در حال حاضر، گونه جدید هندی ویروس کرونا موسوم به «دلتاپلاس» تقریباً در 90 کشور جهان شناسایی شده است. در همین راستا، مقامات در روسیه از شهروندان می‌خواهند که واکسین شوند.

پیش از این، سازمان جهانی صحت ویروس دلتا را به دلیل قدرت سرایت، کشنده‌تر بودن و مقاومت در برابر واکسین‌ها نگران‌کننده دانسته بود.