22:49 19 اکتوبر 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
0 0
ما را در دنبال کنید

دولت چین تصمیم اخیر سازمان جهانی صحت برای انجام فاز دوم مطالعات بر روی یافتن منشاء شیوع ویروس کرونا را به شدت رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، هفته پیش سازمان جهانی صحت اعلام کرد در راستای تلاش برای یافتن منشاء اصلی کرونا، نیاز به تحقیقات بیشتر به خصوص از آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان دارد. چین این طرح را محکوم کرده و آن را اهانت آمیز خوانده است. چین گفته بازرسی از آزمایشگاه ووهان اهانت به علم است.

مقامت چینی می‌گویند: با توجه به پیشنهاد فاز دوم تحقیق، در آن (طرح پیشنهادی) از زبانی استفاده شده که به علم و عقل سلیم احترام قایل نیستند. ما از این طرح پیروی نخواهیم کرد.

همچنان مشخص شده است که چین از انجام تحقیقاتی براساس یک رویکرد عملی پشتیبانی می‌کند و با سیاسی کردن تحقیقات در مورد منشاء کرونا مخالف است.

دکتر تدروس آدهانوم هفته پیش گفته در مرحله دوم تحقیقات در مورد منشاء کرونا از آزمایشگاه ووهان و همه مراکز علمی مرتبط با این آزمایشگاه در زمان شیوع کرونا لازم است. این درحالی است که امریکا و برخی کشورهای غربی به شدت روی چین فشار می‌آورند تا منشاء کرونا را مشخص کنند.

امریکا چین را به اهمال کاری در موضوع کرونا و درز این ویروس از آزمایشگاه متهم می‌کند. اتهامی که چین همواره آن را رد کرده و گفته کرونا از حیوانات وحشی به انسان منتقل شده است.