18:41 23 سپتمبر 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور آمریکا  با ابراز نگرانی از شیوع گونه "دلتا" ویروس کرونا موج شیوع این بیماری در ایالات متحده را تراژدی خواند.

به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده با تراژدی خواندن موج جدید ویروس کرونا در آمریکا گفت: کارشناسان می‌دانند که شیوع گونه جدید ویروس در آمریکا یک فاجعه است که از مدت ها قبل و پیش از بدترشدن وضعیت احتمال داشت از آن جلوگیری کرد.

رئیس دولت خاطرنشان کرد که  اکنون"همه گیری افراد واکسینه نشده" در کشور وجود دارد.

به گفته بایدن کسانی که علیه کرونا واکسینه شده اند به ندرت بیمار می شوند و تقریباً هرگز به بیمارستان نمی روند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه افزود: ایالت های که میزان واکسیناسیون جمعیت آنها پایین است 10 تا 20 برابر موارد بیشتری ابتلا به ویروس کرونا را دارند.

 بایدن گفت: افراد واکسینه نشده بیشتر در معرض خطر قرار دارند."

 این در حالی است که پیشتر در تاریخ 29 جولای گزارش شد که به منظور تشویق شهروندان آمریکایی برای تزریق واکسن کرونا، با نظر به افزایش همه‌گیری از نوع «دلتا»، جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، به مقامات ایالتی و محلی دستور داد تا به افرادی که واکسن دریافت می‌کند 100 دالر جایزه دهند.

متخصصان بیماری‌های عفونی نسبت به افزایش احتمالی موارد ابتلا به ویروس کرونا در فصل پاییز هشدار داده‌اند، چرا که در آن زمان آمریکایی‌ها به فعالیت‌ در مکان‌های سرپوشیده روی می‌آورند، و کارفرمایان از کارمندان و کارگران‌شان می‌خواهند تا در داخل دفتر و کارگاه فعالیت کنند.

مقامات بهداشتی گفته‌اند که واکسن‌های کرونای موجود در بازار، کماکان در برابر بیماری شدید و مرگ، حتی در اثر نوع دلتا، مصونیت ایجاد می‌کند. با این وجود، بابت سرعت پایین واکسیناسیون در ایالات متحده در ماه‌های اخیر نگرانی وجود دارد.