06:29 16 اکتوبر 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
30
ما را در دنبال کنید

وزیر بهداشت روسیه گفت، که همه موانع به رسمیت شناختن واکسن اسپوتنیک وی در سازمان بهداشت جهانی برداشته شده است. 

به گزارش اسپوتنیک، میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه پس از دیدار با مقامات امریکایی در ژنو به خبرنگاران گفت، که همه موانع به رسمیت شناختن واکَسن اسپوتنیک وی در سازمان بهداشت جهانی برداشته شده است و برخی از مراحل اداری باقی مانده است.

او گفت: "موضع روسیه درباره ثبت و ارتقاء واکسن اسپوتنیک وی روسیه به طور کامل شنیده شده است".
به گفته وزیر بهداشت روسیه، تدروس گبریسوس مدیر کل سازمان بهداشت جهانی تأیید کرد، که هیچ مانعی برای "کارهای بیشتر" وجود ندارد.
موراشکو همچنین افزود، که ایالات متحده به شناخت متقابل گواهینامه های واکسیناسیون علاقمند است و می توان انتظار پیشرفت در این زمینه را داشت.
در حال حاضر پنج واکسن کووید-19 در روسیه ثبت شده است. اولین آنها اسپوتنیک وی، که توسط مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا با پشتیبانی RDIF ایجاد شده است، که به طور گسترده برای ایمن سازی جمعی استفاده می شود و در 70 کشور جهان تأیید شده است. روس ها همچنین از مرکز "Vector" نووسیبیرسک و "KoviVak" از مرکز چوماکوف آکادمی علوم روسیه به "EpiVacCorona" دسترسی دارند.
برای واکسیناسیون ، اسپوتنیک لایت توصیه می شود - یک نسخه سبک از اسپوتنیک وی، که یک تزریق واحد را فرض می کند. افزون بر این ، وزارت بهداشت روسیه اخیراً EpiVacCoron -N را ثبت کرده است - حاوی همان ماده فعال مانند EpiVacCoron است ، اما آنها به روش های مختلف سنتز می شوند.
در ماه جولای ، تنظیم کننده مجوز آزمایشات بالینی این دارو را به موسسه تحقیقاتی واکسن ها و سرم های سن پترزبورگ آژانس پزشکی پزشکی فدرال صادر کرد.