12:17 25 اکتوبر 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
0 0
ما را در دنبال کنید

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی خراسان رضوی ایران گفت: تاکنون ۶۲ هزار و ۳۸۹ دُز واکسن کرونا به شهروندان افغانستانی مقیم مشهد تزریق شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، محمدتقی هاشمی مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی خراسان رضوی ایران روز شنبه افزود: به موازات واکسیناسیون شهروندان ایرانی علیه کرونا تاکنون ۵۲ هزار و ۴۴۷ نفر از شهروندان خارجی مقیم مشهد دُز نخست و ۹ هزار و ۹۴۲ نفر آنان نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: از مجموع بیش از ۶۲ هزار دُز واکسن تزریق شده، ۳۰ هزار و ۷۴۲ دُز به زنان و بقیه به مردان شهروند خارجی مقیم مشهد تزریق شده است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجران خارجی خراسان رضوی ایران گفت: همه ای مراکز واکسیناسیون در این استان ملزم به تزریق واکسن کرونا به شهروندان خارجی نیز می باشند اما ۲ مرکز بازار ملل در ابتدای بلوار شهید آوینی و مرکز بهداشت امیرالمومنین (ع) در خیابان شفیعی ۵۶ مشهد بیشترین مراجعه اتباع خارجی را داشته‌اند. 

هم اکنون ۳۲۰ هزار شهروند افغانستان با مجوز، گذرنامه و کارت آمایش در خراسان رضوی سکونت دارند که ۹۵ درصد از این تعداد ساکن مشهد هستند.

همچنین برآورد می شود حدود ۶۰ هزار شهروند خارجی به شکل غیرمجاز در مشهد حضور داشته باشند.

در حال حاضر ۲۰ شهرستان استان خراسان رضوی در وضعیت زرد، ۹ شهرستان نارنجی و چهار شهرستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.
هم اکنون تعداد بیماران کرونایی در استان خراسان رضوی به کمتر از ۲۰۰ نفر در روز کاهش یافته است.