08:04 16 اکتوبر 2021
خبر های دیگر
دریافت لینک کوتاه
0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور پیشین ایالات متحده امریکا گفت، که با واکسن فایزر در برابر ویروس کرونا واکسینه شده است.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین ایالات متحده امریکا فاش کرد، که با واکسن فایزر در برابر ویروس کرونا واکسینه شده است و احتمال واکسیناسیون دوباره خود را رد نکرد. 

او در مصاحبه با پرتال انترنتی Yahoo Finance گفت: "خوب ، من با فایرر واکسینه شدم، اما از هر یک از آنها (واکسن) بسیار خوشحال خواهم شد".
در ایالات متحده، واکسن های سه تولید کننده برای استفاده تأیید شده است - Pfizer  Moderna و Johnson & Johnson. ترامپ توسعه و استقرار سریع آنها را به دولت خود نسبت می دهد.
پاییز گذشته، ترامپ به ویروس کرونا دچار شد و مدت کوتاهی در درمانگاه بستری شد. 
با افزایش سن ، ترامپ 75 ساله می تواند برای تقویت سیستم ایمنی روی دوز سوم - تقویت کننده - حساب کند. رئیس جمهور پیشین در صورت احساس "لازم است" احتمال واکسیناسیون مجدد را پذیرفت. دوشنبه گذشته ، جو بایدن، رئیس جمهور کنونی ایالات متحده ، که 78 سال دارد ، برای سومین بار در برابر ویروس کرونا واکسینه شد. هفته گذشته ، مقامات پزشکی این کشور یک دوز تقویت کننده واکسن Pfizer را برای افراد بالای 65 سال و افراد جوانتر در گروه های مختلف خطر، تأیید کردند.
روز جمعه ، تعداد قربانیان همه گیری کرونا در ایالات متحده رسما به 700 هزار نفر رسید. ترامپ اذعان داشت: "من فکر می کردم که در آن زمان همه چیز از مدت ها پیش تمام شده است".