14:09 12 اگست 2020
کاریکاتور

وزارت امور خارجه افغانستان در نشست صلح مسکو شرکت نمی‌کند

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

حکومت افغانستان در نشست روند صلح در باره افغانستان که قرار است در تاریخ 4 سپتمبر سال جاری در مسکو برگزار شود، شرکت نخواهد کرد.

وزارت امور خارجه افغانستان در نشست صلح مسکو شرکت نمی‌کند

وزارت امور خارجه افغانستان می‌گوید که حکومت افغانستان به گفت و گوهای صلح بین‌الافغانی تاکید می‌کند از همین رو حکومت افغانستان تصمیم گرفته است تا در این نشست شرکت نکند.
یک مقام مسئول گفت: " امتناع از شرکت کردن در این نشست به این واقعیت است که حکومت از طرف مسکو دعوت رسمی در این نشست دریافت نکرده است و حکومت افغانستان به گفت و گوهای صلح بین‌الافغانی باورمند است.
پیش این وزارت امور خارجه روسیه اعلام نموده بود که مسکو از جمله 12 کشور به شمول ایالات متحده امریکا را برای اشتراک در نشست صلح مسکو در باره افغانستان که قرار است در تاریخ 4 سپتمبر برگزار شود دعوت نموده است. اما واشتگتن نیز به دعوت برای اشتراک در این مذاکرات جواب رد داده است.
این نشست قرار بود با حضور نماینده‌گان رسمی کابل برگزار شود. و انتظار می‌رود که در نشست مسکو نماینده‌گان دوازده کشور منطقه از جمله روسیه، ایران، پاکستان و ازبکستان و نیز یک هیئت چهارنفری طالبان به رهبری ملا عباس ستانکزی، رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر، شرکت کنند. این نشست به روز چهارم ماه سپتمبر برگزار می‌شود.

مرتبط:

حمایت وزارت امور خارجه افغانستان از نشست مسکو
ملاقات معاون وزرای امور خارجه روسیه افغانستان و پاکستان در مسکو
وزیر امور خارجه پاکستان: هند در نشست حل و فصل بحران افغانستان شرکت نخواهد کرد
وزیر امور خارجه پاکستان: ما خواستار صلح و ثبات افغانستان هستیم
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر

کاریکاتورهای دیگر