17:42 17 جون 2019
کاریکاتور

اسرائیل هواپیمای ایل-20 روسیه را سرنگون کرد

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 00

در پی سرنگون شدن یک هواپیمای حامل نظامیان روسی بر فراز لاذقیه در تعقیب و گریز شب گذشته پدافند هوایی سوریه و جنگنده‌های متجاوز اسرائیلی، مقام های روسی دولت اسرائیل را متهم به سرنگونی این هواپیما نمودند.

اسرائیل هواپیمای ایل-20 روسیه را سرنگون کرد

به گفته منابع نظامی روس، جنگنده‌های اسرائیلی در تجاوز هوایی شب گذشته به لاذقیه، برای در امان ماندن از شلیک‌های پدافند هوایی سوریه، در پشت هواپیمای روسی قرار گرفته  و از آن به صورت سپری در برابر پدافند هوایی سوریه استفاده کردند.

سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه نیز در جریان گفت‌وگوی تیلیفونی با «آویگدور لیبرمن» وزیر دفاع اسرائیل به وی گوشزد نمود، که در نتیجه اقدام غیرمسئولانه نیروی هوایی اسرائیل، فاجعه‌ای رخ داده که در نتیجه جان 15 نفر از نظامیان روسی را گرفته است. وزیر دفاع روسیه تاکید کرد، که این حادثه مغایر با روح مشارکت دو طرف بوده و پس از این مقامات مسکو حق پاسخگویی به این اقدام را برای خود محفوظ خواهند داشت.

به گفته وی، وزارت دفاع روسیه بارها از طرف اسرائیلی خواسته تا از حمله به خاک سوریه دست بردارد، چرا که این مسئله جان نظامیان روسی در این کشور را هم به خطر انداخته است. شایگو در این مذاکرات تیلیفونی یادآور شد، که برغم توافق درباره ممانعت از بروز حوادث خطرناک با طرف اسرائیلی، فرماندهی نیروهای نظامی روسیه مستقر در سوریه، تنها در لحظه حمله جنگنده‌های اف-16 اسرائیلی، از این مأموریت اطلاع یافتند.

 

 

مرتبط:

نتانیاهو به خاطر سرنگونی ایل-20 با پوتین ابراز همدردی و سوریه را متهم کرد
نماینده سوریه: اسرائیل عملیات ویژه را به خاطر ترک روسها از سوریه انجام داد
واکنش پوتین به سقوط طیارۀ روسی در سوریه
اخبار لحظه به لحظه: سقوط طیارۀ نظامی روسی در سوریه
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر

کاریکاتورهای دیگر