06:52 16 اکتوبر 2019
کاریکاتور

واکنش ظریف به اظهارات ترامپ درباره بلندی‌های جولان

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه ایران در پیامی توئیتری از شوکه‌ شدن وزرای خارجه کشورهای سازمان همکاری اسلامی از تصمیم ترامپ در خصوص بلندی های جولان خبر داد.

واکنش ظریف به اظهارات ترامپ درباره بلندی‌های جولان

به گزارش اسپوتنیک، محمد جواد ظریف که برای شرکت در نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی برای بررسی مسئله کشتار مسلمانان در نیوزیلند، به استانبول ترکیه رفته است، در پیامی توئیتری از محکوم‌ کردن این اقدام از سوی وزرای خارجه حاضر در این نشست خبر داد.

ظریف همچنین اعلام کرد که همگی حضار در نشست سازمان همکاری اسلامی در استانبول از تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا در خصوص جولان اشغالی شوکه شده‌اند.

ظریف در پیام توئیتری خود نوشته است: همراه با وزرای امور خارجه سازمان همکاری اسلامی در ترکیه حضور دارم.‌ همگان حادثه تروریستی وحشیانه کرایست چرچ علیه مسلمانان را محکوم کردیم و خواستار اتحاد علیه موج خطرناک نژاد پرستی و اسلام هراسی در غرب شدیم. همچنین همه از تلاش مستمر دونالد ترامپ برای دادن آنچه که حق رژیم نژاد پرست اسرائیل نیست شوکه شدیم: ابتدا قدس شریف و اکنون منطقه جولان در سوریه.

دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا روز پنج شنبه در صفحه توییتر خود نوشته بود: پس از 52 سال زمان آن فرا رسیده که ایالات متحده امریکا حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت بشناسد،‌ که اهمیت استراتژیک و امینتی مهمی برای کشور اسرائیل و ثبات منطقه‌ دارد.

مرتبط:

ترامپ حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت شناخت
سپاسگزاری نتانیاهو از تصمیم ترامپ در مورد بلندی‌های جولان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر

کاریکاتورهای دیگر