16:57 24 نوامبر 2020
کاریکاتور

توانایی جنگنده های اسرائیل در پنهان شدن در پشت هواپیماهای مسافربری

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

هواپیمای مسافر‌بری که زیر آتش پدافند هوایی سوریه قرار گرفت در میدان هوایی نظامی روسیه در سوریه نشست کرد.

توانایی جنگنده های اسرائیل در پنهان شدن در پشت هواپیماهای مسافربری

به گزارش اسپوتنیک، ایگور کوناشینکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است که هواپیمای مسافربری اسرائیل پس از دفع حملات موشکی اسرائیل توسط پدافندهای سوریه آتش گرفت و در میدان هوایی نظامی روسیه در حمیم نشست اضطراری کرد.
به گفته کوناشینکوف، چهار فروند جنگنده اف-16 اسرائیلی بدون ورود به حریم هوایی سوریه با هشت موشک هوا به زمین در حومه دمشق حمله انجام دادند. که نیروهای دولت سوریه به طور فعال از سیستم های دفاع هوایی استفاده کرده و حملات آنها را دفع کردند.
گفته شده است، که این این هواپیما ایرباس 320 از تهران به سوی دمشق در پرواز بود که به اثر راکت‌پرانی اسرائیل در میدان نظامی روسیه نشست اضطراری کرد.
همانطور که با تجزیه و تحلیل داده های سیستم کنترل عینی وضعیت هوا نشان داده شده است، در زمان حمله جنگنده های اسرائیلی در حومه دمشق، یک فروند هواپیمای مسافربری ایربس 320 در حال پرواز بود که 172 مسافر را حمل می‌کرد پس از آتش گرفتن نشست اظطراری کرد.
سخنگوی وزارت دفاع گفت: "به لطف اقدامات کنترل هوایی مستقر در هوا و عملکرد کارآمد سیستم کنترل ترافیک هوایی، آنها توانستند هواپیماه را از منطقه راکت‌پرانی هوایی سوریه خارج کنند در پایگاه حمیم فرود بیاورند.
کوناشینکوف گفت: "انجام عملیات نظامی ستاد کل اسرائیل در هوا با استفاده از هواپیماهای غیرنظامی با مسافران برای پوشاندن یا مسدود کردن پاسخ نیروهای پدافند هوایی سوریه در حال تبدیل شدن به یک ویژگی بارز نیروی هوایی اسرائیل است".

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر

کاریکاتورهای دیگر