14:29 06 اپریل 2020
کاریکاتور

پس از عربستان، عراق و کویت نیز قیمت نفت را پایین بردند

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

عراق و کویت همچنان از مهمترین تولید کنندگان سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک هستند این دو کشور به پیروی از عربستان سعودی هم قیمت فروش نفت صادراتی خود را کاهش دادند.

پس از عربستان، عراق و کویت نیز قیمت نفت را پایین بردند

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، عراق و کویت که از تولید کنندگان برجسته سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک هستند، به پیروی از عربستان سعودی هم قیمت فروش نفت ماه اپریل خود را کاهش دادند.

بنابراین، عراق قیمت فروش هر بشکه نفت بصره لایت را در ماه اپریل به 5 دالر کاهش داد. در همین حال طبق گزارش بلومبرگ، شرک دولتی ایالتی بازاریابی نفتی کشور قصد دارد صادرات ماه آینده را افزایش دهد.

کویت همچنان قیمت فروش نفت اش در آسیا به 6 دالر در هر بشکه کاهش داد. این در حالیست که به همین میزان نیز اخیراً آرامکو شرکت تولیدکننده نفت عربستان سعودی فروش نفت خام به کشورهای شرق و جنوب شرقی آسیا را کاهش داد.

شایان ذکر است که سقوط بازارهای جهانی در برابر زمینه عدم موفقیت مذاکرات برای تمدید توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت و قصد عربستان سعودی برای افزایش شدید تولید، در حال وقوع است و که با اعمال بیشترین تخفیف در طول 20 سال به مشتریان بزرگ می دهد. قیمت نفت برنت در صبح روز 9 مارچ به 31.30 دالر در هر بشکه کاهش یافت، اما تا عصر امروز تقریباً بر روی 37 دالر تنظیم شد.

مرتبط:

روسیه بر عربستان سعودی در نبرد فعلی قیمت نفت پیروز میشود
روسیه پیروزی در جنگ نفت را پیش بینی کرد
سقوط دوباره قیمت نفت در بازارهای جهانی
تولیدکنندگان نفت در امریکا، عربستان و روسیه را به بازارشکنی متهم کردند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر

کاریکاتورهای دیگر