00:42 12 اگست 2020
کاریکاتور

ماکرون: ایتالیا نباید از کمک های روسیه «مست» شود

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور فرانسه می گوید که پاریس در بحران شیوع ویروس کرونا در کنار ایتالیاست و ایتالیا باید هنگام صحبت درباره کمک چین و روسیه برای مبارزه با ویروس کرونا، محتاط باشد.

ماکرون: ایتالیا نباید از کمک های روسیه «مست» شود

گزارش اسپوتنیک، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، در مصاحبه با روزنامه های پیشرو ایتالیایی نظر خود را در مورد کمک های روسیه و چین به این کشور که  دامنگیر ویروس همه گیر کرونا (عامل بیماری  COVID-19) است، ابراز داشت.

ماکرون به روزنامه‌های ایتالیا گفته است: « درباره کمک‌های چین و روسیه زیاد صحبت می شود اما چرا نمی گوییم که فرانسه و آلمان دو میلیون ماسک دهها هزار لباس بهداشتی برای کارکنان بیمارستانی به ایتالیا فرستاده است».

ماکرون همچنین با اشاره به اینکه این کمک‌ها به ایتالیا کافی نیست گفته است:‌ «این آغاز کمک‌هاست و ما نباید بر اساس آنچه شرکا و رقبای بین‌المللی ما می گویند، خود را مست کنیم.»

رئیس جمهور فرانسه همچنین به سه روزنامه ایتالیایی گفته است که: «اروپا باید احساس غرور و قدرت کند زیرا اروپا واقعا اینگونه است اما اروپا همچنین باید فراتر برود و به همین دلیل من از بودجه همبستگی برای مدیریت بحران و پیامدهای آن دفاع می کنم».

با افزایش تعداد قربانیان ویروس کرونا در ایتالیا این کشور در رتبه اول کشورهایی قرار گرفته که از این ویروس آسیب دیده‌اند. ایتالیا در هفته‌های گذشته به شدت از فرانسه و آلمان انتقاد کرده است که از ارائه ماسک و سایر تجهیزات برای کمک به ایتالیا در مواجه با ویروس همه گیر کرونا (عامل بیماری  COVID-19) خودداری کرده اند.

بحران شیوع ویروس کرونا در اروپا و بویژه در ایتالیا باعث افزایش انتقادها از اتحادیه اروپا در مدیریت این بحران شده است و صداهایی در ایتالیا شنیده می شود که می گوید اگر اتحادیه اروپا نمی تواند در این بحران به ما کمک کند بنابراین ماندن در این اتحادیه دیگر معنایی برای ایتالیا ندارد.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی منتشر‌ شده از سوی منابع دولتی در کشورهای مختلف جهان، تاکنون شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان به حدود 34 هزار نفر رسیده و بیش از 772 هزار نفر نیز به این ویروس مبتلا هستند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر

کاریکاتورهای دیگر