کاریکاتور

اقدام ترامپ در راستای خصوصی سازی فضا، یک رفتار تهاجمی است

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

راسکوسموس می‌گوید که برنامه های تهاجمی امریکا برای تصاحب حق استخراج منابع فضایی به همکاری بین المللی آسیب می‌رساند.

Луна - прелесть Трампа

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی ساوللیف، معاون مدیر كل راسكوسموس در امور همکاری های بین‌المللی گفت که برنامه های تهاجمی امریکا برای تصاحب حق استخراج منابع فضایی به همکاری بین المللی آسیب می‌زند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور امریکا فرمانی را که اجازه استفاده انحصاری از معدن کاری فضایی و منابع فرازمینی را می‌دهد، امضا كرد. در این حكم، آب و معادن موجود در ماه و دیگر اجسام آسمانی که می‌توانند برای حمایت از ابتکارات و تحقیقات فضایی خصوصی مورد بهره برداری قرار گیرند پیش‌بینی شده است. در نتیجه، این فرمان راه را برای استفاده منابع فضایی توسط شرکت‌های خصوصی و افراد باز می‌کند.

آقای ساوللیف می‌گوید: تلاش برای مالکیت فضایی و برنامه های تهاجمی برای تصاحب سیاره های دیگر بعید است که کشورها را به سمت همکاری پیش ببرد.

او اضافه کرد که  در تاریخ نمونه هایی بودند وقتی که یک کشور تصمیم گرفت محدوده‌ای را به نفع خود تسخیر کند و همه به یاد دارند که آخرش چه شد.

اگرچه ایالات متحده امریکا یکی از پیشگامان کنوانسیون فضای بیرونی بود، اما به عضویت «پیمان تنظیم فعالیت ایالات در ماه و سایر اجسام آسمانی»، که به «کنوانسیون قمری» سال 1979 معروف شده است، مانند سایر کشورها در نیامده است. در این پیمان تصریح شده است که استفاده غیر علمی از منابع فضایی باید تابع مقررات بین‌المللی باشد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر

کاریکاتورهای دیگر