15:10 12 جولای 2020
کاریکاتور

سخنان ماکرون درباره «مرگ مغزی ناتو» 

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور فرانسه گفت، که رخداد بین ناوچه های ترکیه و فرانسه نشان دهنده «مرگ مغزی» ناتو است.

سخنان ماکرون درباره «مرگ مغزی ناتو» 

به گزارش اسپوتنیک، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه گفت، که رخداد بین ناوچه های ترکیه و فرانسه نشان دهنده «مرگ مغزی» ناتو است.

 وی، این رخداد را ناپذیرفتنی دانست.

پیشتر خبرگزاری فرانس 24، در 10 جون گزارش داده بود، که یک ناوچه فرانسوی در ساحل لیبیا که به کشتی ترکیه برای قاچاق اسلحه مشکوک شده بود سعی کرد به آن نزدیک شود. اما بر پایه داده های پاریس، ناوچه‌های ترکیه سه بار به سوی رادار کشتی نیروی دریایی فرانسه نشانه رفته‌اند و این بدین معناست که حمله راکتی زود هنگام بوده است. فرانسه این کار را یک رفتار پرخاشگرانه دانست. ترکیه نیز به نوبه خود این ادعاها را رد کرد و گفت، که ارتش فرانسه مانورهای خطرناکی را انجام داد و کشتی های ترکیه از رادار نه برای راهنمایی بلکه برای رصد ناوچه استفاده می کردند.

یک مقام فرانسوی در این باره گفت: "این یک عمل بسیار تهاجمی است که توسط یکی از اعضای ناتو در برابر نیروی دریایی فرانسه صورت می‌گیرد. اعضای ناتو نباید در مقابل این اقدامات ترکیه سکوت کنند. این موضوع برای ما بسیار جدی است و نمی‌توانیم بپذیریم نیروی دریایی یک عضو ناتو، در برابر کشتی‌ که در حال انجام ماموریت ناتو و تحت فرمان ناتو است، چنین عمل خصمانه‌ای را انجام دهد".

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر

کاریکاتورهای دیگر