16:06 06 مارچ 2021
کاریکاتور

طرح پیشنهادی سناتور امریکایی برای خرید سامانه اس-400 روسی از ترکیه

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک سناتور کنگره آمریکا طرحی را پیشنهاد نموده که بر اساس آن ایالات متحده می‌تواند سیستم های دفاع هوایی S-400 روسی را از ترکیه خریداری کند.

طرح پیشنهادی سناتور امریکایی برای خرید سامانه اس-400 روسی از ترکیه

به گزارش اسپوتنیک، سناتور «جان تون» طرحی را برای لایحه بودجه نظامی 2021 آمریکا پیشنهاد کرده که بر اساس آن، واشنگتن می‌تواند سیستم دافع هوای « S-400» ساخت روسیه را از ترکیه خریداری کند.
متن این سند در پیش نویس قانون تخصیص بودجه دفاع ملی برای سال 2021 در سایت کنگره آمریکا منتشر شده است.
این سناتور آمریکایی طرح مذکور را با هدف پایان دادن به بن‌بست سیاسی و دیپلماتیکی که واشنگتن و انقره به دلیل خرید سیستم S-400از روسیه به آن رسیده‌اند،‌ پیشنهاد داده است.
همزمان «جیم ریش» رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا طرح دیگری را برای تنبیه ترکیه پیشنهاد داده که بر اساس آن، روز بعد از اجرایی شدن لایحه بودجه نظامی 2021، تحریم‌هایی ذیل قانون کاتسا (قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها) علیه انقره اعمال خواهد شد.
وزارت خارجه آمریکا تهدید کرده هر کشوری که از روسیه این سیستم ها را خریداری کند، تحریم می‌شود. کاخ سفید نیز طبق لایحه بودجه نظامی 2020، مکلّف است ترکیه را تا پایان سال به صورت کامل از برنامه تولید مشترک «F-35» کنار بگذارد و حتی تحویل مابقی جنگنده‌های خریداری شده را نیز تعلیق کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر

کاریکاتورهای دیگر