19:11 05 اگست 2020
کاریکاتور

پذیرش تروریست های سوری به جمع‌آوری اطلاعات درباره پایگاه های روسیه

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

سه تن از شبه نظامیان گروه تروریستی «مغاویر الثوره» که اخیرا در سوریه دستگیر شده‌اند، جمع آوری اطلاعات درباره پایگاه های روسیه برای امریکایی ها را پذیرفتند.

پذیرش تروریست های سوری به جمع‌آوری اطلاعات درباره پایگاه های روسیه


به گزارش اسپوتنیک، این سه تروریست پس از آنکه در یک میدان مین گیر افتادند دستگیر و به شهر تدمر در نزدیکی پالمیر منتقل گشتند تا زندانی شوند.

جاسم آل علی، یکی از تروریست‌هایی که دستگیر شده گفت: ما از اعضای گروهک «مغاویر الثوره» هستیم. پس از آنکه گروه هشت نفره  ما در میدان ماین گیر کرد، شماری از افراد از جمله رئیس ما بر اثر انفجار ماین درگذشت. به گفته او، وظیفه این گروه جمع آوری اطلاعات درباره نیرو‌های سوری و روسی بوده است.

آل علی گفت: "گروه ما هشت نفره بود: هفت نظامی و یک رهبر که مشغول قاچاق نیروی انسانی و مواد مخدر بودیم. برای انجام ماموریت در ولایت رقه در شهر المنصوره اعزام شده بودیم که گم شدیم. قصد داشتیم درباره سایت‌های روسی و ایران اطلاعات جمع آوری کنیم".

جاسم آل علی، پس از دستگیری به خبرنگاران گفت: او و دیگر همتایانش از سوی آموزگاران امریکایی آموزش دیده‌اند، که چگونه از انواع مختلف سلاح استفاده کنند. به گفته این تروریست، آموزگاران امریکایی برای جلسات آموزشی و «نظارت از دور، ارزیابی و نظارت بر روند آموزش‌ها» به آنجا می‌آمدند. او گفت اما همه کسانی که تمرینات آموزش داده شده را انجام می‌دادند جزء افراد گروه‌های تروریستی بودند.

هر سه نفر در حال حاضر در شهر تدور در بازداشت به سر می‌برند و بنا به گفته سربازان سوری، این افراد به همراه خود مقادیر زیادی مهمات، پول و مواد مخدر ناشناخته داشتند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر

کاریکاتورهای دیگر