14:31 05 دسمبر 2020
کاریکاتور

آیا روسیه، چین و ایران تلاش برای دست نیافتن امریکا به واکسین ضد کووید-19 دارند؟

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

مدیر مرکز ملی ضد جاسوسی و امنیتی امریکا می گوید، که روسیه، چین و ایران دوست دارند امریکا به واکسین ضد کووید-19 دست رسی پیدا نکند.

ادعای واشنگتن: روسیه ، چین و ایران تلاش می کنند آمریکا واکسن کرونا نسازد

به گزارش اسپوتنیک، ویلیام اوانینا مدیر مرکز ملی ضد جاسوسی و امنیتی ایالات متحده (NCSC)، در مصاحبه با تلویزیون هرست گفت: روسیه، چین و ایران دوست دارند تا امریکا واکسین ضد کرونا ساخته نتواند. 

اوانینا گفت: "به محض انجام این كار (ساخت واكسین)، آنها مطمئناً مانع بکارگیری از آن می شوند. البته چین، روسیه و ایران سه بازیكنی هستند كه سعی می كنند از ساختن واكسین ما جلوگیری كنند".
وی گفت، که آژانس های اطلاعاتی خارجی همچنین در تلاشند تا واکسین امریکایی را بدزدند و از تولید آن جلوگیری کنند.
ایوانینا ابراز عقیده کرد، که آلودگی دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا به COVID-19 فرصتی دیگر برای افزایش اختلافات در جامعه امریکا به دشمنان ایالات متحده می دهد.
وی گفت: "مثبت شدن آزمایش رئیس جمهور این فرصت را به آنها می دهد تا دوباره پیام های هر دو طرف را گسترش، تشدید و تقویت كنند. مطمئناً خواهیم دید كه مخالفان از این امر برای ایجاد سردرگمی بیشتر در چرخه خبر استفاده می كنند".
مدیر مرکز ضدجاسوسی ملی ایالات متحده افزود: "و ما واقعاً انتظار داریم که همچنان شاهد اقدامات تهاجمی تر مخالفان خود علیه رئیس جمهور در ارتباط با وضعیت COVID-19 باشیم. بنابراین این مسئله برای ما در سطح امنیت ملی است".
به گفته اوانینا: "ارائه اطلاعات صحیح به مردم امریکا برای جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست توسط دشمنان خارجی امری حیاتی است".

یادآوری می کنیم، که تا اکنون تنها روسیه توانسته است تا واکسین ضد ویروس کرونا بسازد. 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر

کاریکاتورهای دیگر