09:11 28 فبروری 2021
کاریکاتور

آمریکا شرایط مسکو درباره تمدید پیمان "استارت نو" را پذیرفت

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

روسیه و آمریکا یادداشت دیپلماتیکی را درباره دستیابی به توافق برای تمدید پیمان استارت-3 برای یک دوره 5 ساله مبادله کردند، پوتین و بایدن از این مسئله ابراز خرسندی کرده و تشریفات لازم در این باره طی چند روز آتی انجام خواهد شد.

آمریکا شرایط مسکو درباره تمدید پیمان استارت نو را پذیرفت

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد که روسیه و ایالات متحده روز سه‌شنبه یادداشت دیپلماتیکی درباره دستیابی به توافق برای تمدید توافقنامه مربوط به اقدامات برای ادامه کاهش و محدود سازی تسلیحات راهبردی تهاجمی (معروف به پیمان استارت-3) مبادله کردند و "ولادیمیر پوتین" و "جو بایدن" روسای جمهوری روسیه و آمریکا در جریان مذاکرات تلفنی خود، در این رابطه ابراز خرسندی کردند.

به دنبال موافقت آمریکا برای تمدید پیمان کاهش تسلیحات تهاجمی راهبردی موسوم به پیمان استارت- 2 ، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه طرح تمدید این پیمان را به دومای روسیه ارائه کرد.

شورای فدراسیون روسیه طرح تمدید 5 ساله پیمات استارت نو را تصویب کرد.

پیمان کاهش تسلیحات هسته‌ای دوجانبه میان مسکو و واشنگتن توسط باراک اوباما رییس‌ جمهوری پیشین آمریکا و دمیتری مدودیف همتای روسی وی سال 2010 در پراگ پایتخت جمهوری چک امضاءشد.

آمریکا و روسیه طبق این قرارداد جدید، اجازه یافتند حداکثر یک هزار و 550 کلاهک مستقر کنند، حدود 30 درصد کمتر از محدودیت اعمال شده در پیمان استارت که سال 2002 قید شد. نخستین پیمان سال 1991 منعقد شد و سال 2009 منقضی شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر

کاریکاتورهای دیگر