16:35 08 مارچ 2021
کاریکاتور

آمریكا از شركت در گفتگوهای سوریه در سوچی خودداری كرد

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در سوریه گفت که روسیه دعوت نامه ای را برای شرکت امریکا در مذاکرات سوچی ارسال کرد اما واشنگتن این دعوت را رد کرد.

 آمریكا از شركت در گفتگوهای سوریه در سوچی خودداری كرد

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر لاورنتیف، نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه اظهار داشت که آمریکا دعوت برای شرکت در مذاکرات سه جانبه در سوچی را که با هدف حل و فصل مساله سوریه برگزار می شود رد کرده است.

وی روز سه شنبه 16 فبروری گفت:«روسیه دعوت نامه ای را برای شرکت امریکا در مذاکرات سوچی ارسال کرد اما واشنگتن این دعوت را رد کرد. طرف روسی در نشست سه جانبه سوچی امیدوار است که به روند حل و فصل مسائل سوریه تحرک تازه بخشد».

وی افزود که روسیه شاهد فعال شدن کانون های خفته گروه تروریستی داعش در سوریه است. تلاش ها برای نابودی کامل این گروه ها تمرکز یافته است. یک بار دیگر تکرار می کنم دستورالعمل نابودی کامل گروه های تروریستی در سوریه به قوت خود باقی است و هیچ گونه توافق با این گروه ها امکانپذیر نیست.

هیات های روسیه، ایران و ترکیه، معارضان سوری و دولت سوریه برای شرکت در مذاکرات آستانه وارد شهر سوچی شدند.

در پانزدهمین نشست مذاکرات آستانه نمایندگان کشورهای ضامن شامل ترکیه، روسیه و ایران و نمایندگان دولت سوریه و مخالفان و همچنین نماینده سازمان ملل متحد در سوریه شرکت می‌کنند.

از مهم ترین دستاوردهای این مذاکرات امضای تفاهم نامه ایجاد مناطق امن در سوریه است که در دور چهارم مذاکرات آستانه به دست آمد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر

کاریکاتورهای دیگر