کاریکاتور

اینفانتینو: سوپرلیگی‌ها منتظر عواقب تصمیم شان باشند

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رییس فیفا، به باشگاه هایی که قصد تاسیس سوپرلیگ را دارند هشدار داد که باید با عواقب این تصمیم رو به رو شوند.

اینفانتینو: سوپرلیگی‌ها منتظر عواقب تصمیمشان باشند

به گزارش اسپوتنیک، در حالی که یوفا تهدید کرده است هر 12 تیم موسس سوپرلیگ را از حضور در چمپیونزلیگ، لیگ اروپا و حتی لیگ های داخلی محروم می کند، فیفا موضعی نرم تر نسبت به این مسئله گرفت و خواست که با صحبت های سازنده به راه حلی برسند که هر دو طرف را راضی کند.

جیانی اینفانتینو، در چهل و پنجمین کنگره یوفا در مونترو روی صحنه رفت تا در این باره بیشتر صحبت کند. او درباره خاطرات جادویی تیمهای کوچک تر صحبت کرد که در رویای به چالش کشیدن بزرگان بودند و از 12 تیم یاغی اروپایی خواست که پیش از اینکه فوتبالی را که ما می شناسیم از بین ببرند، از تصمیم خود عقب نشینی کنند.

اینفانتینو گفت: "بگذارید از همین نخست به کامل و روشن باشم، فیفا سازمانی است که بر اساس ارزش های واقعی ورزش بنا شده است. در فیفا ما می توانیم تنها با ایده تشکیل سوپر لیگ که یک رقابت محدود است، به شدت مخالفت کنیم. این جدا کردن راه از وضعیت کنونی، از لیگ ها، از اتحادیه های فوتبال، از یوفا و از فیفا است. هیچ شکی هرگز در این وجود ندارد که فیفا سوپرلیگ را تایید نمی کند.

من اینجا هستم تا حمایت کامل فیفا را از فوتبال اروپا، یوفا و 55 عضو اتحادیه ها، لیگ ها، باشگاه ها، بازیکنان و هواداران... همه هواداران در اروپا و همچنین در سراسر جهان، اعلام کنم.

جادوی فوتبال پیوند از پایین به بالا است. شاید برای یک سود کوتاه مدت مالی چیزهای زیادی را بشود دور انداخت. افراد باید خیلی دقیق فکر کنند و مسئولیت خود را بپذیرند. نه تنها به سهامداران، بلکه به همه مردم، هواداران و همه کسانی که در ایجاد فوتبال امروز اروپا کمک کرده اند، فکر کنید.

فوتبال اروپا به بیش از 100 سال پیش برمی گردد. افراد با عشق، علاقه و تعهد این سیستم را ایجاد کرده اند و ما باید از آن محافظت کنیم. وظیفه ما این است که از الگوی ورزشی اروپا، مسابقات باشگاهی و تیم های ملی محافظت کنیم".

در حالی که اینفانتینو در مورد مجازات ها و محرومیت های آتی صحبتی نکرد - ایده محروم کردن بازیکنان از شرکت در جام جهانی اصلا مطرح نشد- وی هشدار داد که عواقبی برای هر طرفی که سعی در بر هم زدن سیستم فعلی داشته باشد، در پیش خواهد بود.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر

کاریکاتورهای دیگر