01:21 17 جون 2021
کاریکاتور

افشاگری رسانه ها از نیروی مخفی 60 هزار نفری آمریکا

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

یک نشریه آمریکایی در گزارشی اختصاصی که به نوشته این نشریه آمریکایی نتیجه دو سال تحقیقات است، نگاهی به ارتش 60 هزار نفری سری آمریکا و عملیات‌های شرورانه آن در سراسر جهان انداخته است.

Тайные войска США

نشریه آمریکایی «نیوزویک» در مقدمه گزارشی اختصاصی با عنوان درون ارتش سری آمریکا به معرفی نیروی مخفی وزارت دفاع این کشور می‌پردازد که به نوشته این نشریه بزرگترین نیروی مخفی است که جهان تاکنون به خود دیده است.

طبق این گزارش ارتش مخفی که پنتاگون در یک دهه گذشته ایجاد کرده، حدود 60 هزار نفر عضو دارد که بسیاری از آن‌ها با چهره‌ای غیر از چهره اصلی و به صورت چراغ خاموش، همگی به عنوان بخشی از برنامه گسترده موسوم به «کاهش هویت» (signature reduction) هستند.

این نیرو که طبق آمار نیوزویک تعداد اعضای آن بیش از ده برابر عناصر مخفی سیا است، وظایف داخلی و خارجی را هم در پوشش نظامی و هم در پوشش غیرنظامی هم در زندگی واقعی و هم به صورت آنلاین، گاهی در پوشش مشاغل خصوصی و شرکت‌های مشاوره که برخی از آن‌ها شرکت‌های معروف هستند، انجام می‌دهد.

بر اساس این گزارش، حدود 130 شرکت خصوصی در اداره این دنیای مخفی جدید مشارکت دارند و همچنین ده‌ها سازمان دولتی ناشناخته و مخفی از این برنامه پشتیبانی می‌کنند. آن‌ها قراردادهای طبقه بندی شده را تنظیم می‌کنند و بر عملیات‌هایی که به صورت عمومی تایید نشده هستند، نظارت دارند. در مجموع این شرکت‌ها ۹۰۰ میلیون دلار در سال برای خدمت به نیروهای مخفی با انجام هر کاری از سند سازی و پرداخت قبوض (و مالیات) افراد که تحت نام‌های فرضی کار می‌کنند تا تولید لباس مبدل و سایر دستگاه‌ها برای جلوگیری از شناسایی و تشخیص هویت و ساخت دستگاه‌های

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر

کاریکاتورهای دیگر