07:34 21 سپتمبر 2021
کاریکاتور

طالبان : زنان افغان بشمول کریکت اجازه ورزش ندارند چون بدن آنها را نمایان می‎سازد

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

 طالبان میگویند زنان افغان بشمول کریکت اجازه ورزش نخواهند داشت، چون بدن آنها را نمایان میسازد یا  ورزش باعث می‌شود که آنها در رسانه ها ظاهر شوند.

طالبان : زنان افغان بشمول کریکت اجازه ورزش ندارند چون بدن آنها را نمایان می‎سازد

طالبان تأیید کرده اند که زنان اجازه ندارند کریکت یا هر ورزش دیگری را انجام دهند، این امر باعث ایجاد شک در مسابقه تاریخی کریکت مردان در ماه نوامبر بین آسترالیا و افغانستان شده است.

احمدالله وثیق، معاون کمیسیون فرهنگی طالبان در یک مصاحبه ای اختصاصی با شکبه خبری اس بی اس گفته است که ورزش چیزی است که برای زنان مهم نیست.

او میگوید: "من فکر نمی کنم زنان اجازه بازی کریکت را داشته باشند زیرا لازم نیست زنان کریکت بازی کنند."

"در کریکت ، آنها ممکن است با وضعیتی روبرو شوند که صورت و بدن آنها پوشانده نمی شود. اسلام اجازه نمی دهد زنان اینگونه دیده شوند."

"این عصر رسانه ها است، عکس ها و فیلم ها وجود خواهد داشت و سپس مردم آن را تماشا می کنند. اسلام و امارت اسلامی به زنان اجازه نمی دهند کریکت بازی کنند یا در جایی که در معرض دید آنها قرار می گیرد، ورزش کنند."

ملا وثیق پیشتر گفته بود که طالبان اجازه میدهند تا مردان در بازی های ملي و بین المللی کریکت اشتراک کنند.

بازیکنان تیم‌ملی کریکت زنان افغانستان این روزها مانند بسیاری از ورزشکاران دیگر از ترس حکومت طالبان، مخفی شده‌ است. زیرا نیروهای طالبان در کابل، تاکنون چندین بار به دنبال بازیکنان تیم کریکت زنان افغانستان رفته‌اند.ش

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر

کاریکاتورهای دیگر