09:36 18 اکتوبر 2021
کاریکاتور

انتقال و فروش اطلاعات زیردریایی هسته‌ای آمریکا در ساندویچ

کاریکاتور
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

یک زوج آمریکایی متهم هستند که اطلاعات ساخت زیردریایی هسته‌ای را در ساندویچ مخفی کرده و قصد تحویل آن به یک کشور خارجی را داشتند.

انتقال و فروش اطلاعات زیردریایی هسته‌ای آمریکا در ساندویچ

 زوج آمریکایی، جاناتان توئبی 42 ساله و همسرش دایانا 45 ساله، شنبه (9اکتبر) در ایالت ویرجینیای غربی توسط ماموران پلیس فدرال آمریکا بازداشت شده‌اند.

این زوج در طول یک سال اطلاعات محرمانهٔ طراحی و تولید زیردریایی اتمی را در ازای پول به شخصی که به باورشان نمایندهٔ دولتی خارجی بود منتقل می‌کردند.

جاناتان توئبی پیش از بازداشت دو بار اطلاعات ذخیره شده که بر روی یک کارت حافظه را در داخل ساندویچ و بسته "ساجق" مخفی کرده بود، در اختیار خریدار گذاشته بود.

 اما سرانجام مشخص شد که فرد مزبور مأمور نفوذی اف‌بی‌‌آی بوده و این زوج با شکایت وزارت دادگستری آمریکا به اتهام «نقض قانون انرژی اتمی» بازداشت شدند.

توبی که مهندسی در استخدام نیروی دریایی آمریکا بوده، سال گذشته تلاش می‌کند با یک دولت خارجی ارتباط برقرار کند و اطلاعاتش را در بدل دریافت 100 هزار دالر رمزارز بفروشد. وی سپس بسته‌ای شامل نمونه‌ای از این اطلاعات را به یاری همسرش برای دولتی خارجی ارسال می‌کند.

اما پس از نخستین تماس‌ها با دولت بیگانه، پلیس فدرال آمریکا از موضوع پی برد و مأمور نفوذی این نهاد که خود را نمایندهٔ دولت خارجی معرفی کرده بوده وارد معامله با زوج مذکور می‌شود. و این زوج طی چندین مرحله اطلاعاتی طبقه‌بندی‌شده را روی کارت حافظهٔ دیجیتال (اس‌دی) به او منتقل نمودند تا اینکه سرانجام بازداشت شدند.

این زوجبه دلیل جرمی که مرتکب شده اند، با حبس ابد روبرو هستند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر

کاریکاتورهای دیگر