18:51 31 مارچ 2020
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 22
ما را در دنبال کنید

روسیه و چین بر اهمیت و نیاز برای دفاع از همکاری اقتصادی سودمند دوجانبه با ایران تاکید نموده، مخالفت شان را با تحریم های یکجانبه اعلام نمودند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از اعلامیه نشرشده پس از مذاکرات ولادیمیر پوتین، رئيس جمهور روسیه و شی جین پینگ، دبیرکل حزب کمونیست چین در مسکو، دو جناح تطبیق الزامات تاییدشده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر برنامه جامع اقدام مشترک توسط ایران را عالی ارزیابی نموده و انتظار دارند تا کشورهای عضو برنامه جامع اقدام مشترک، نیز مسوولیت‌های شان ادا کنند، تا به اهداف بلندی که جهت رسیدن به آنها این توافقنامه امضا شده بود، به زمان مناسب دست یابند.

در اعلامیه آمده است: "بر نیاز برای دفاع از همکاری تجاری — اقتصادی سودمند دوجانبه با ایران تاکید نموده و یکبار دیگر با وضع تحریم‌های یکجانبه از جانب هر کشوری به بهانه قوانین ملی و اعمال برون مرزی از صلاحیت داخلی، مخالفت می‌ورزند".

در سند همچنان آمده است که روسیه و چین برای حل و فصل بحران برنامه هسته‌ای ایران، هیچ جاگزینی برای برنامه جامع اقدام مشترک نمی‌بینند.

روسیه و چین همچنان از تهران خواسته اند تا از اقداماتی که منجر به توقف اجرای برنامه جامع اقدام مشترک برای حل و فصل بحران هسته‌ای ایران می‌شود، خودداری نماید.

مرتبط:

جنگ بین امریکا و چین، روسیه را تهدید می نماید
دیدار وزرای خارجه چین و روسیه با پوتین
امریکا: ایران تهدید اصلی است، روسیه و چین توازن قدرت را تغییر می‌دهند
آیا امریکا، روسیه و چین به خاطر صلح در افغانستان نقش متفقانه بازی میکنند؟
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر