09:51 29 نوامبر 2020
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 61
ما را در دنبال کنید

سخنگوی والی هرات می گوید که استفاده از ریال ایرانی ارزش افغانی را کاهش داده است و این برای مقام‌های هرات قابل قبول نیست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سلام نیوز، مسئولین در ولایت تصمیم گرفته اند که جلو استفاده از ریال ایرانی را در معاملات تجارتی را بگیرند و هشدار داده اند که با متخلفین  برخورد جدی می شود.

این مقامات می گویند که استفاده از ریال ارزش افغانی را پائین آورده است.

سخنگوی والی هرات، جیلانی فرهاد می افزاید: "ریال ایرانی اکثراً در ولسوالی های مانند کهسن و غوریان که با ایران مرز دارند و در مواردی هم در شهر هرات مورد استفاده قرار میگیرند، و ما تصمیم گرفته ایم که استفادۀ آنرا ممنوع سازیم. ما به طور جدی در تلاش متوقف کردن استفاده از اسعار خارجی طی معاملات روزمره در ولایت هرات هستیم".

این در حالی است که به صورت عموم در معاملات تجارتی هرات از ریال استفاده نمی شود، این ممنوعیت در جریان تلاش های ایرانی ها برای قاچاق دالر از این ولایت صورت گرفته است.

او گفت، "والی هرات به شعبۀ د افغانستان بانک در هرات دستور داده است تا در حصۀ توقف استفاده از ریال در داد و ستد های روزمره تلاش به خرج دهند و هر کس باید از افغانی استفاده نماید. آنانی که از اسعار ایرانی استفاده میکنند تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت".

این در حالی است باشنده گان ولایت هرات از این تصمیم ممنوعیت ریال ایرانی ستایش کردند.

ریال بیشتر در ولسوالی ها های کهسن و غوریان هرات که با ایران مرز دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر