23:56 28 فبروری 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

مقامات چین پول های جمع‌آوری شده از مناطق آلوده به کرونا ویروس را که در آنها شمار مبتلایان بیشتر از دیگر مکان هاست از بین می‌برد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از Business Insider مقامات چینی تصمیم گرفته اند بخشی از پول های بدست آمده از مناطقی  را که بیشتر تحت تأثیر کرونا ویروس قرار داشته اند؛ نابود کنند.

 هنوز مشخص نیست که چه مقدار پول نقد، نابود خواهند شد.

در کل بانک نوت های بدست آمده  از بس های شهری، بیمارستانها، بازارها و سایر مکانهایی که عفونت در آن بیشتر بود جمع‌آوری شده و در گوانگژوی چین منهدم خواهند شد.

همچنین، بانک مرکزی چین به سازمانهای تجاری  و بانک های کریدتی دستور داد تا پول های مناطق آلوده را جداگانه تصمیم گرفته شده است که این پول ها  با اشعه ماوراء بنفش ضد عفونی شده و به مدت دو هفته قبل از بازگرداندن به بازار در قرنطینه نگهداری شوند.

گفتنی است ویروس جدید کرونا (2019-nVoC) برای اولین بار در 12 دسامبرسال گذشته در شهر ووهان چین شناسایی شد. کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری ووهان در 31 دسامبر، اعلام کرد که 27 نفر که با بازار غذاهای دریایی شهر در ارتباط بودند، به این "بیماری مرموز" مبتلا شده اند.

واکسنی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار زیر نظر پزشکان در قرنطینه است. مقامات چینی از شهروندان این کشور خواسته‌اند از حضور در اماکن شلوغ و عمومی خودداری کنند.  

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر