01:45 13 اگست 2020
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

اقتصاد دانان پیش بینی کردند که ایالات متحده بالاترین نرخ بیکاری را پس از زمان پایان بیماری همه گیر کرونا ویروس خواهد داشت. مقیاس نرخ بیکاری از شاخص های زمان رکورد بزرگ که از سال 1929 آغاز شد، فراتر خواهد رفت.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از بلومبرگ، تحلیلگران انتظار دارند که تولید ناخالص سالانه داخلی ایالات متحده 25 درصد از ماه اپریل تا  ماه جون سال جاری کاهش یابد و  این کاهش تا 6/12 درصد خواهد رسید.

وزارت کار آمریکا می گوید که رقم اولیه که نسبت به تاثیر فصلی تصحیح شده برای هفته منتهی به چهارم اپریل کمی بیشتر از شش میلیون و 600 هزار نفر بود.

این تعداد نزدیک به سطح بازبینی شده هفته قبل از آن است که رقم بی سابقه شش میلیون و 800 هزار نفر بود.

در مجموع تعداد کسانی که در طول سه هفته اخیر از اواسط ماه مارچ خواستار مقرری بیکاری شده‌اند از 16 میلیون نفر فراتر رفته است.

در حالی که اقتصاد آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا تقریبا به حالت سکون رسیده، طیف گسترده ای از کسب و کارها از جمله رستوران ها و تولیدکنندگان کارکنان خود را اخراج کرده اند.

دولت این کشور بیمه بیکاری را هم در بسته محرک اقتصادی خود که ماه گذشته اعلام کرد، گنجاند تا به این ترتیب متقاضیان بتوانند مقرری بیشتری برای دوره ای طولانی تر دریافت کنند.

اما مقامات در سراسر این کشور با چالش رسیدگی به افزایش سرسام آور تعداد متقاضیان برای دریافت مزایای بیکاری مواجه شده اند. 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر