17:12 21 جنوری 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مقامات جاپان می‌گویند که این کشور به دلیل پاندمی ویروس کرونا با شدیدترین بحران اقتصادی پس از جنگ جهانی دوم روبه‌رو است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از Reutersمقامات جاپان اعلام نموده‌اند با وجود آنکه تولید ناخالص داخلی این کشور در 3 ماه نخست کمتر از سطح مورد انتظار کاهش یافته است، جاپان بدترین رکورد اقتصادی، پس از جنگ دوم جهانی را تجربه می‌کند.

بنابراین انتظار می‌رود اقتصاد جاپان با بدترین سطح سقوط از دوره پس از جنگ جهانی دوم مواجه شود. 

بانک‌ها به نوبه خود اقدام به ارائه کمک کرده و وام‌دهی با سریع‌ترین رشد سالانه در ماه مه افزایش یافته است، به این معنی که شرکت‌ها در بحبوحه افت شدید فروش به دلیل اپیدمی کرونا برای تامین نیازهای مالی فوری خود به وام متوسل می‌شوند.

مقامات جاپان می‌گویند: «این کشور باید به طور  اساسی بر کمک به شرکت‌ها و پروژه‌های متوقف شده تمرکز کند و بانک مرکزی از افزایش نرخ منفی بهره خودداری کند.»

اطلاعات نشان می‌دهد که سومین اقتصاد بزرگ جهان در دوره بین ماه‌های جنوری تا ماچ 2020 سالانه 2,2  درصد به طور میانگین افت کرده است.

جاپان پیش از این که اقدامات قرنطینه را برای مهار بیماری کرونا در ماه آپریل اجرایی کند، برای اولین بار طی چهار سال و نیم عملا در رکود سقوط کرده است.

بر اساس  داده‌های تازه منتشر شده که شامل صادرات، تولیدات کارخانه‌ها و مشاغل است، جاپان پس از جنگ در سه ماهه فعلی با بدترین رکود اقتصادی روبرو است.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر