11:39 24 اکتوبر 2020
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

برای اولین بار یک زن به عنوان رئیس سازمان تجارت جهانی انتخاب می‌شود و رهبری این سازمان را بر عهده می‌گیرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وب سایت سازمان تجارت جهانی، حلقه نامزدان این پست از پنج نفر به دو نفر کاهش یافته که هر دو نامزد زن می‌باشند.

در اعلامیه نشرشده توسط این سازمان آمده است: دو نامزدی که بیشترین و عمیق‌ترین حمایت را از اعضای سازمان به دست آورده اند و متعاقباً به مرحله نهایی صعود می‌کنند، نگوزی اکنجو–ایوه‌ آلا از نیجریه و یو میونگ هی از جمهوری کوریای جنوبی هستند.

بدین ترتیب هفتمین مدیر کل سازمان تجارت جهانی یک زن خواهد بود، که یک رویداد تاریخی برای این سازمان است.

نگوزی اکنجو–ایوه‌ آلا در سال ۱۹۵۴ در اوگواشی-اوکو نیجریه متولد شده است و در دوره‌های مختلف به عنوان وزیر مالیه و وزیر امور خارجه نیجریه خدمت کرده و همچنان به عنوان مدیرعامل بانک جهانی وظیفه اجرا کرده است.

میونگ هی در سال ۱۹۶۷ در شهر اولسان کوریای جنوبی تولد شده وی در حال حاضر وزیر تجارت کوریای جنوبی است. میونگ هی اولین زنی است که در کوریای جنوبی این پست را دریافت کرد.

پیش از این، روبرتو آزودو رئیس سازمان تجارت جهانی، گفته بود كه تصمیم دارد این پست را یک سال زودتر در ۳۱ اگست سال جاری ترک كند.

آزودو خاطرنشان کرد که تصمیم وی به وضعیت سلامتی وی و همچنین تمایل به دستیابی به موقعیت دیگر مرتبط نیست.

وی افزود که پس از مشوره با خانواده اش، که یک بخش آن در ژنو (محل استقرار سازمان تجارت جهانی) و بخش دیگر آن در برزیل، زندگی می‌کند، این تصمیم را اتخاذ کرد.

مرتبط:

خروج ترامپ از سازمان تجارت جهانی
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر