اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

اکسون موبیل بزرگترین تولیدکننده نفت امریکا برای اولین بار در 40 سال گذشته ضرر دید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از بلومبرگ، امسال حجم معاملات شرکت اکسون موییل به میزان 22.4 میلیارد دالر رسید. عایدات در سال 2020 با کاهش 30.7 درصدی به 46.5 میلیارد دالر رسید.

این آژانس خاطرنشان می کند که این شرکت میلیاردها دالر ضرر به خاطر شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضای نفت و همچنین به دلیل استهلاک دارایی های موجود در بخش گاز شیل متحمل شده است. به نوبه خود، شرکت ExxonMobil به سرمایه گذاران اطمینان داده است که به پرداخت سود سهام خود ادامه می دهد تا جایی که بتواند این ضررها را جبران کند.

بی پی، یکی دیگر از شرکت های بزرگ نفتی نیز وضعیت بهتری ندارد و برای اولین بار در ده سال گذشته سال را با ضرر پایان می دهد. تولید نفت توسط این شرکت در سال 2020 به میزان 8.1 درصد کاهش یافته و به 3.47 میلیون بیلر در روز رسیده است. درآمد این کمپنی برای سال 35 درصد کاهش یافت (به 180.37 میلیارد دالر).

در اوایل ماه فبروری، مشخص شد که دو شرکت شورون و اکسون موبیل در حال مذاکره در مورد ادغام بودند. فعلاً اکسوون و شورون به ترتیب 190 و 164 میلیارد دالر در بازار سرمایه دارند و اگر این ادغام صورت گیرد بزرگترین ادغام در تاریخ است. اما اکنون مذاکرات متوقف شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر