15:46 23 سپتمبر 2021
اقتصادی
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سه شرکت نفتی بزرگ جهان این هفته در اختلافات با فعالان محیط زیست بر سر برنامه های توسعه خود شکست خوردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فایننشل تایمز، Exxon Mobil, Royal Dutch Shell و Chevron، که به عنوان سه شرکت نفتی بزرگ جهان به شمار می‌روند، این هفته در منازعات با فعالان محیط زیست در مورد برنامه توسعه خود شکست خورده اند.


برای شیل، شکست در لاهه با سازمان محیط زیست (دوست زمین) یک ضربه بزرگ بود.روز چهارشنبه، 26 مه، دادگاه لاهه حکم داد که این شرکت موظف است 45 درصد از انتشار دی اکسید کربن خود را کاهش دهد، زیرا مسئول تغییرات آب و هوا است.
سهامداران Chevron برای اولین بار الزام مدیریت شرکت برای تعیین اهداف خاص، انتشار غیر مستقیم را با اکثریت آرا تأیید کردند، اینها فرایندهایی است که مربوط به کار شرکت است، اما مستقیماً توسط آن کنترل نمی شود. به عنوان مثال، تولید موادی که از آن استفاده می شود یا میزان تولید گازهای گلخانه ای مربوط به مواد ناخالص است.
برای Exxon Mobil، مشکل پشتیبانی سهامداران در جلسه سالانه ایده های صندوق پرچین موتور شماره 1 بود. طبق محاسبات اولیه ، حداقل دو نفر از چهار نامزد معرفی شده توسط صندوق به هیئت مدیره انتخاب شدند.
بنیاد شماره Engine No 1 میلیون دالر سهام Exxon Mobil را در اختیار دارد. این شرکت 35 میلیون دالر برای مبارزه با فعالیت های خود هزینه کرده است، اما نتیجه ای نداشته است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر