13:10 01 اگست 2021
فوتبال
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

ستاره سابق تیم ملی فرانسه، در اعتراض به نژادپرستی اعلام کرد که فعلاً در رسانه‌های اجتماعی فعالیت نخواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، تیری هانری، مهاجم پیشین تیم ملی فرانسه می گوید تا زمانی که نظم و قانون در شبکه های اجتماعی حکمفرما نشود، به فضای مجازی بر نمی گردد. آنری در فیسبوک 10 میلیون، در اینستاگرام 2.7 میلیون و در توییتر 2.3 میلیون دنبال کننده دارد.

© Sputnik / Владимир Астапкович

آنری خواهان این است که دیگر کسی با هویت ناشناس، به سایر افراد در فضای مجازی توهین نکند. مهاجم پیشین بارسلونا، آرسنال و نیویورک رد بولز در حساب های خود در شبکه های اجتماعی نوشته است:

«از فردا صبح من از حضور در رسانه‌های اجتماعی کنار می کشم تا افراد صاحب قدرت بتوانند سیستم شبکه های اجتماعی را با همان قدرتی که کپی رایت را اداره می کنند، آن را هم کنترل نمایند. این میزان از نژادپرستی، زورگویی و شکنجه روحی دادن افراد غیر قابل انکار است. باید حساب و کتابی در کار باشد.»
این ستاره پیشین تیم ملی فرانسه در ادامه نوشت:«بسیار راحت می توان یک حساب ناشناس ساخت، به دیگران توهین کرد و همچنان ناشناخته باقی ماند. تا زمانی که این تغییرات رخ بدهد، من حساب هایم در تمامی شبکه های اجتماعی را غیر فعال می کنم. امیدوارم این اتفاق هر چه سریع تر رخ بدهد

سال هاست که نژادپرستی یکی از بحث‌های مهم در فوتبال محسوب می شود و اتفاقات ناراحت کننده و عجیبی را رقم زده است.

همین چند روز پیش بود که فرد، هافبک برازیلی منچستریونایتد، بعد از عملکرد نه چندان خوب مقابل لسترسیتی مورد هجوم هواداران این تیم انگلیسی قرار گرفت و آنها با حضور در صفحه شخصی این بازیکن توهین‌های عجیبی را نسبت به او عنوان کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر