20:24 21 جون 2021
فوتبال
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

با تشکیل سوپر لیگ اروپا، برگزاری رقابت‌های اروپایی در هاله ای از ابهام قرار گرفت.

به گزارش اسپوتنیک، «بی بی اسپورت» خبر داد اتحادیه فوتبال اروپا به دلیل تاسیس خودسرانه یک لیگ جدید از سوی 12 باشگاه اروپایی، لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا را به حالت تعلیق درآورد.

یوفا قصد دارد 12 باشگاه قانون شکن را از این مسابقات کنار بگذارد و محروم کند. در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا تیم های رئال مادرید، منچستر سیتی، چلسی و پاری‌سن‌جرمن حضور دارند.

رئال، سیتی و چلسی جزو 12 باشگاه کودتاگر علیه فیفا به شمار می روند که از این رقابت ها حذف می شوند و در صورت اجرایی شدن این حکم یوفا، پاری‌سن‌جرمن به عنوان قهرمان لیگ قهرمانان شناخته می شود.

ساعاتی پیش رسما تاسیس سوپرلیگ اعلام شد و فلورنتینو پرز رئیس باشگاه رئال مادرید نیز به عنوان رئیس این لیگ معرفی شد. 12 تا تیم موافقت خود را با حضور در این لیگ اعلام کردند.

تیم‌های رئال مادرید، منچسترسیتی، بارسلونا، آرسنال، اتلتیکومادرید، لیورپول، چلسی، اینتر میلان، آث میلان، تاتنهام، یوونتوس، منچستریونایتد در سوپر لیگ حضور خواهند داشت.

گفته می شود سوپرلیگ اروپا به زودی و از تابستان 2021 برگزار خواهد شد. یوفا و فیفا کاملا مخالف برگزاری سوپرلیگ اروپا هستند. انتظار می رود یوفا به زودی خبر رسمی تعلیق رقابت های اروپایی را اعلام کند.

 

مرتبط:

رسمی: لیگ برتر پیشنهاد سوپر لیگ را رد کرد
فوری؛ مخالفت جدی یوفا، لالیگا، لیگ برتر و سری آ با سوپرلیگ اروپا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر